top of page
Vyhledat

eŽena roku 2023: Martina Petříková (7)

Aktualizováno: 2. 10. 2023

Hlasovat pro Martinu můžete pod pořadovým číslem 7 ZDE. Hlasování probíhá od 25. 9. do 5. 10. 2023 a z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas.

VÍCE O PODNIKÁNÍ

Webové stránky: www.balickydoporodnice.cz

Obor podnikání: eshop s potřebami pro ženy do porodnice Jmenuji se Martina Petříková a jsem porodní asistentka, aktuálně na RD. Se svou rodinou žiji v Olomouci. Před dvěma lety jsem přišla s projektem Balíčky do porodnice, abych nejen svým klientkám ale i ostatním budoucím maminkám ušetřila starosti s nákupem nezbytných potřeb do porodnice.

PODNIKATELSKÝ PŘÍBĚH

Co byl Váš důvod pro vstup do podnikání?

Před dvěma lety jsem přišla s nápadem na Balíčky do porodnice. Jako porodní asistentka jsem se často setkávala s ženami, které měly balit tašku do porodnice a nevěděly si rady - co koupit, kde to sehnat, kolik toho bude potřeba. Setkávala jsem se i s těmi po porodu, které byly nešťastné z toho, co si to vlastně koupily a produkty jim vůbec nevyhovovaly. Říkala jsem si, že to určitě existuje, nějaký takový balíček, kde je všechno důležité. A ono úplně ne, alespoň ne z mého pohledu dostačující. Kdo jiný než porodní asistentka ví lépe, co žena v porodnici potřebuje. Tak jsem využila svých zkušeností a začala dávat dohromady první nápady. Následovaly hodiny vybírání těch opravdu nejlepších produktů, procházení dotazníků vyplněných od svých kolegyň a maminek, aby Baličky obsahovaly to nejdůležitější a nejlepší na trhu. Za podpory mého muže pak Balíčky získaly grafickou podobu a po roce příprav, plánování a rozmýšlení se, jestli do toho opravdu jít, byly Balíčky na světě.

Jaké momenty byly pro Vás nejtěžší a jakých úspěchů si nejvíce vážíte?

Nejtěžší byly začátky - pochyby, zda to vůbec má cenu, jestli to zvládnu, co bude, když se eshopu nebude dařit.

Za největší úspěch jsem považovala vůbec první objednávku, poté první pochvalný email od spokojené zákaznice a navázání spolupráce s několika partnery, kteří poskytují dárečky/vzorečky pro naše zákaznice.

Celkově je pro mne však největším úspěchem sice malý, ale funkční eshop, který přesně plní svůj cíl.

Jakých chyb byste se nyní již vyvarovala a co byste rozhodně ve svém podnikání neměnila a všem doporučila?

Na začátku jsme podcenili sílu online marketingu a dříve bychom oslovili odborníky v této oblasti.

Neměnila bych osobní přístup k zákazníkům. Naše zákaznice mají možnost mne kontaktovat i jako porodní asistentku, zkonzultovat se mnou například svůj porodní plán nebo jakýkoliv problém.
565 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Já nechápu, kde berou ti lidé odvahu začít podnikat? Samozřejmě to nemyslím nijak zle, to ani náhodou, spíš mě to udivuje. Já jsem ráda, že jsem se konečně přinutila poslechnout si alespoň audioknihy o osobním rozvoji na https://progresguru.cz/audioknihy?page=1&categories=6&preparing , abych se v práci někam posunula. Nebude to sice žádná velká změna, ale tak všechno je lepší než nic. Já mám malé cíle :-D .

Like
bottom of page