top of page

čt 23. 2.

|

online - Zoom

Webinář: Novela spotřebitelského práva pro e-shopy

Význam a rozsah tzv. tlačítkové novely Smlouva o poskytování digitálního rozsahu Nové povinnosti týkající se e-shopů (zejména identifikace prodávajícího, recenze, informační povinnost atd.) Změny v oblasti reklamací, záruk a odstoupení od smlouvy Praktická doporučení k úpravě fungování e-shopů

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Webinář: Novela spotřebitelského práva pro e-shopy
Webinář: Novela spotřebitelského práva pro e-shopy

Čas a místo

23. 2. 2023 10:00 – 11:30

online - Zoom

O události

Rádi bychom Vás jménem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pozvali na nadcházející webinář na téma Novela spotřebitelského práva pro e-shopy.

KDY: 23. 2. 2023 od 10:00 do 11:30

KDE: platforma Zoom (odkaz k připojení obdržíte po vyplnění registračního formuláře)

S účinností od 6. ledna 2023 byl zákonem č. 374/2022 Sb. novelizován zákon o ochraně spotřebitele a občanský zákoník. Jedná se o první významnou digitalizační novelu občanského zákoníku, který je účinný od roku 2014. Tzv. tlačítková novela zavádí řadu nových povinností podnikatelů, přičemž porušení některých z povinností stanovených občanským zákoníkem může být přestupkem. Novela dále mění dosavadní právní úpravu napříč spotřebitelským právem jako celkem. Nejvýraznější změny je možné zaznamenat v oblastech reklamací, recenzí, slev či nekalých obchodních praktik v oblasti prodeje zboží spotřebitelům. Novelou je dále zaveden zcela nový druh smlouvy – o poskytování digitálního obsahu. Webinář je zaměřen na nejzásadnější změny spotřebitelského práva, které zasáhnou provozovatele e-shopů.

Co se dozvíte?

  • Význam a rozsah tzv. tlačítkové novely
  • Smlouva o poskytování digitálního rozsahu
  • Nové povinnosti týkající se e-shopů (zejména identifikace prodávajícího, recenze, informační povinnost, znění nákupního tlačítka…)
  • Změny v oblasti reklamací, záruk a odstoupení od smlouvy
  • Praktická doporučení k úpravě fungování e-shopů

Přednášející: JUDr. Vladimír Pelc, Ph.D., advokát a jednatel Advokátní kanceláře Forejtová | Pelc | Partners s.r.o.; vysokoškolský pedagog (Právnická fakulta Univerzity Karlovy)

Cílová skupina:

  • Všichni obchodníci, prodávající a poskytovatelé služeb vč. poskytovatelů digitálního obsahu, digitálních služeb a zboží s digitálním prvkem zaměřující svou činnost na spotřebitele (B2C)
  • Provozovatelé cenových srovnávačů a on-line tržišť se zaměřením na spotřebitele (B2C)

Účast je po registraci zdarma: https://amsp.cz/registrace-na-webinar-novela-spotrebitelskeho-prava-pro-e-shopy/

Sdílet událost

bottom of page