Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Příběh

Jmenuji se Zuzana Vávrová a patchwork se mi líbil vždycky... Definitivně jsem mu propadla před několika lety na Prague Patchwork Meetingu . Tam mi došlo, co patchwork vlastně všechno obnáší a jak početná komunita ho miluje. Pořídila jsem si tedy základní vybavení. Nakoupila látky a knihy a začala šít z různých kousků sešívané a prošívané polštářky. Ty postupně zaplnili skoro celý náš dům. A obdarovala jsem snad všechny, kdo měli narozeniny, svátek nebo se jim narodilo miminko nebo komu jsem chtěla udělat radost jen tak... Vždy když se rozhodnu realizovat některý z mých nových polštářových nápadů, si vzpomenu na to, jak syn Filip kdysi dávno říkal spolužákovi Honzovi: "Víš, ona je moje máma taková zvláštní, ona furt šije nějaké polštáře, my už je máme úplně všude..." :-)

Výsledkem mého několikaletého polštářkového tvoření je právě sada na šití Instantní Patchwork , která se snaží přiblížit moderní patchwork i běžným smrtelníkům... :-) Abyste taky mohli šít a mít radost. Abyste si nemuseli hned kupovat všechny ty složité a drahé pomůcky, pracně vybírat látky, které k sobě ladí, počítat kolik přesně jaké látky budete potřebovat, když vlastně ještě nevíte, zda Vás to bude vůbec bavit. Abyste měli po ruce „něco“ pro případ nouze, když je venku ošklivo, že by psa nevyhnal a vy nemáte do čeho píchnout… Nebo když chcete narychlo vyrobit osobní dárek nebo si chcete ušít něco sami sobě pro radost. Abyste si mohli šít v klidu doma ve svém tempu a tuto stále moderní techniku si taky vyzkoušet. Věřím, že se budete u šití taky bavit a že budete mít stejnou radost jako já, když se vám to nakonec povede.

Technika patchwork je v tomto případě spíš estetická než užitná. Polštářek díky výplni a prošití dobře drží tvar a celkově lépe vypadá. Původně jsem začala sadu prodávat bez šitíčka, protože jsem měla pocit, že to má každý doma, ale postupem času se ukázalo, že by se tam rozhodně hodilo a teď už si sadu bez instantní KáPéZetky neumím vůbec představit.

Inovovat můj projekt mě stále moc baví, jsem ráda i za časovou flexibilitu. Líbí se mi, že si vše rozhoduji sama a můžu si vybrat, s kým chci spolupracovat. Za ty roky jsem se naučila spoustu nových věcí a hlavně se denně učím být víc trpělivá, protože některé věci se zkrátka uspěchat nedají a všechno má svůj čas. Konečně taky vidím, že na všechny problémy se dá najít řešení...

Mých projektem žije od začátku celá moje rodina. Manžel mi dokonce maloval "šicí detaily" do návodu a celkově mě hodně podporuje. I děti to okomentovali po svém... :-) "Mami, máš to teda moc pěkný, to jako jo, ale kdo by si to kupoval, když teď už jsou všichni tak líní, že si to raději koupí hotové..." (Filip) "Kdo si šije, nezlobí, ale naše máma zlobí, říká táta..." (Tomáš)

Moc mě těší i podpora širší rodiny, kamarádů a známých - švadlenek i nešvadlenek, kteří si polštářek nebo sadu koupili a nebo se do projektu aktivně zapojili a šití si vyzkoušeli. Velké díky patří samozřejmě mým zákazníkům a fanouškům!

Motto

To, co chce žena ze všeho nejvíc, je být přijímána taková, jaká je...

Praha 9

Zúčastním se
ŽENY, KTERÉ INSPIRUJI (3)