Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zuzana vymyslela produkt, díky kterému si uchováte krásné zážitky z výletů napořád. Moje Česko ocení děti i dospělí
vložila 11.12.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zuzana vymyslela produkt, díky kterému si uchováte krásné zážitky z výletů napořád. Moje Česko ocení děti i dospělí

Zuzka je mladá a cílevědomá. Projekt Moje Česko, do kterého se pustila letos po návratu z dvouletého pobytu v zahraničí, je již jejím druhým podnikatelským záměrem. „Chci se poučit z toho, proč to s mým prvním startupem nevyšlo a spravit si podnikatelské sebevědomí,“ říká dnes Zuzana Cabejšková s úsměvem.

Už před pár lety totiž rozjela projekt ZAZA bottles, což byly ekologické a designové lahve. Jenže výroba byla technicky a finančně náročná. U svého nového byznysu se snaží do všeho jít naplno a je více při zemi, aby byl projekt proveditelný. „Nezůstává jen u analýz a příprav, velmi rychle jsem produkt vytvořila a rovnou ho začala prodávat,“ vypráví Cabejšková.

Niternou motivací pro nový byznys bylo, že Zuzka chtěla podpořit český turismus a vlastenectví. „Jako národ se ohromně podceňujeme, nejsme na sebe tak pyšní, jak bychom měli být,“ vysvětluje Zuzka. Proto vznikla mapa Moje Česko - samolepící korková mapa Česka, na kterou si může člověk zvěčnit vzpomínky z výletů po naší zemi. „Do výroby map jsem se pustila ve skromnosti a tichosti, pomáhali mi moji nejbližší a také jsem měla velké štěstí na dodavatele, se kterými jsem mohla všechno konzultovat. Mapy prodávám zatím měsíc a už teď mě těší, jaký je o ně zájem.“

Úplné začátky podnikání Zuzana absolvovala v podnikatelském inkubátoru na holandské univerzitě, kde studovala. „Nizozemci jsou velcí byznysmeni a obecně studenty hodně povzbuzují k vlastním živnostem,“ popisuje mladá podnikatelka své začátky. Klasicky zaměstnaná nikdy nebyla, takže nemůže pořádně porovnávat, ale velkou výhodou podnikání podle ní je, že může vymýšlet a realizovat své vlastní nápady, učit se nové věci a hlavně pracovat kdykoliv a kdekoliv.

„Své podnikání bych chtěla vybudovat do stabilního a solidního zdroje příjmů, který mě ale zároveň bude stále bavit řídit a rozvíjet. Nechtěla bych se nikdy stát otrokem vlastního kolosu,“ uzavírá Zuzka, která se v podnikání řídí krédem „nejlepší způsob, jak předpovědět budoucnost, je si ji vytvořit.“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také