O ženách, které dělají to, co milují
Ze zdravotní sestřičky podnikatelkou. Na nápad ji přivedla dovolená v Thajsku
vložila 27.4.2016
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ze zdravotní sestřičky podnikatelkou. Na nápad ji přivedla dovolená v Thajsku

Romana Ljubasová je původním povoláním zdravotní sestra. Postupem času ji ale osud zavedl nejprve k budování rodinného podnikání a po rozvodu i k tomu samostatnému - buduje globální firmu s mořským kolagenem. "Na podnikání mi vyhovuje, že si sama určuji pravidla, sama si stanovuji cíle a když pro svou vizi dokáži nadchnout co nejvíce lidí," říká dnes podnikatelka. 

Životní změna: Rozvod a odjezd do Thajska. "Po rozvodu jsem si potřebovala ověřit, kdo byl hnací silou společného byznysu. Pak přišlo Thajsko, kam jsem se vydala po profesním vyhoření a kde jsem objevila přírodní kolagen, se kterým dnes podnikám – vše do sebe nakonec zapadlo jako puzzle," vypráví Ljubasová.

Životní motto: Být v životě šťastná. "Mým receptem na štěstí je dělat věci čistě a pravdivě. Doslova mě nabíjí to, že někomu pomáhám. Pak jsem spokojená se svým obrazem v zrcadle," říká Romana Ljubasová.

8 otázek pro podnikatelku Romanu Ljubasovou

Uplatňujete ve svém podnikání ženské vlastnosti?

Instinkt a vnitřní pocit mi pomáhá na každé křižovatce. Šarm a osobní kouzlo sice fungují, ale nemám na tom byznys postaven. Naopak je pro ženu velmi těžké obstát a získat respekt mužů podnikatelů. Je stále ještě dost takových, kteří ženy staví do rolí maminek, milenek a hospodyněk. Já si naopak myslím, že každá maminka, milenka a hospodyňka je skvělý podnikatel. Musí totiž zvládat strategie, plánování, rozpočty, komunikaci a počítají se jen kladné body. Proto si myslím, že my ženy máme lepší startovací pozici pro podnikání, než námi vychovaní muži.

Co byste ženám, které o podnikání uvažují, doporučila?

Berte své podnikání jako druhou rodinu, protože vaše druhá rodina to bude. Budete jí muset věnovat celé své já, druhé já. Ale ničeho se nebojte a jděte do toho.

Jaké jsou podle vás největší výhody a naopak nevýhody podnikání?

Největší výhodou je svoboda a možnost tvořit vlastní pravidla. Vybíráte si tu činnost, která vás baví a spojujete práci se svými zájmy. Spoléháte samy na sebe. Největší rizika jsou nedostatek disciplíny a špatné kalkulace. Je to jako když vedete dítě do školky. Dáte mu kraťasy, když bude teplo, bundu, kdyby pršelo. Když nezvážíte dobře okolnosti, dítě vám onemocní. Stejně jako podnikání.

Jak přišel nápad na vaše současné podnikání?

Původně jsem si do Thajska jela jen na pár týdnů odpočinout, rozmyslet, co dál. Přišlo mi jako země, kde se mohu rozmyslet, co dál. Vždy mě lákalo cestovat a Thajsko mi ukázalo, že všechno, co se děje, má nějaký smysl. Kolagen jsem objevila náhodou. Kamarádovi jsem šla dělat tlumočníka do lékárny. Měl odjakživa velký problém s pigmentem, opalováním, sluníčkem, přijel a hned první den se samozřejmě spálil. Potřeboval nějaký silný krém a lékárnice mi začala doslova cpát kolagen, že to pomůže. Nemohla jsem jí nijak vysvětlit, že tohle nechceme, že potřebujeme nějakou mast a alespoň padesátku krém, prostě se nenechala odbýt. Takže jsme kamaráda dopovali kolagenem a výsledek mě hodně překvapil.

Komu byste kolagen doporučila? A v čem je ten váš tak speciální, že bych si ho měla koupit?

Myslím, že Inca Collagen je vždy správná volba. Doporučila bych ho ženám všech věkových skupin, aktivním i bývalým sportovcům, všem, kdo o sebe pečují a kvalita jejich života je pro ně důležitá.

Jaké účinky může žena, která si ho koupí, očekávat?

Pro ženu jsou důležité efekty související s krásnými vlasy, krásnou pletí, zdravými nehty a celkově dokonalým vzhledem. K tomu patří i to, co není vidět hned na první pohled. Inca Collagen je odpovědí na celulitidu, strie, jizvy, žilky a pigmentové skvrny. Když je nemáme, jsme jistější a krásnější, samozřejmě.

Kolagen si většina lidí spojuje hlavně s krásnou. Může nám pomoci i zdravotně?

Jednoznačně ano, po roce fungování už máme pevné místo ve sportovních komunitách. Mají nás rádi na tenisu, golfu, basketbalu, badmintonu, futsalu, krasobruslení, při cvičení fitness. Je vlastně jedno, zda jste profesionální či amatérský sportovec, bývalý nebo dosud aktivní, žena nebo muž, řešíte vždy stejné věci - klouby, vazy, šlachy, celkově pohybový aparát. Důvěru nám vyslovili přední odborníci z řad lékařů. S Inca Collagenem dnes pracují traumatologové, ortopedi, podiatři, v neposlední řadě i estetičtí chirurgové.

Jaká je vaše vize do budoucna?

Chtěla bych se podepsat produktem Inca Collagen pod zdraví a krásu celého světa. Dělá mě to šťastnou.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také