Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Klára začínala jako hosteska. Dnes nabízí revoluční dekorativní kosmetiku na čistě přírodní bázi
vložila 3.1.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Klára začínala jako hosteska. Dnes nabízí revoluční dekorativní kosmetiku na čistě přírodní bázi

Při studiu na střední škole si přivydělávala jako hosteska a když Klára Nestěrová nastoupila na vysokou školu, věděla, že už nechce jen studovat, ale také začít podnikat. „Postupně jsem získala řadu zajímavých kontaktů a hned jak jsem oslavila 18. narozeniny, nechala jsem si udělat živnostenský list a založila hostesingovou agenturu,“ popisuje své pracovní začátky. Postupem času své podnikání rozšířila a představila ženám nový způsob uvažování o zdraví a kráse.

Hostesingovou agenturu Apsara založila Klára před 16 lety. „První akce a eventy jsem pořádala pro své známé a také pro tehdejší klienty, kteří mě znali jako hostesku. V té době jsem musela vystupovat a působit alespoň o deset let starší, abych získala důvěru klientů,“ vypráví Klára. Přiznává že, produkční agentura jí umožnila rozvíjet nové nápady, zkoušet nové směry, a hlavně poznat mnoho zajímavých a inspirativních lidí z celého světa.

S kamarádkou Veronikou, která dělala masérku a vizážistku, se rozhodly dát své práci ještě hlubší rozměr. „Obě jsme milovaly svou práci a nezávislost, ale cítily jsme, že chceme více pomáhat lidem a šířit společné myšlenky,“ pokračuje. Počátkem roku 2017 přišla Veronika s nápadem, že by ráda pracovala s přírodní kosmetikou, která nebude zatěžovat modelky ani životní prostředí. Obě pocítily zajímavou příležitost, která je oslovila jak lidsky, tak obchodně. A tak se zrodila myšlenka přivést tuto nesyntetickou dekorativní kosmetiku do Čech a otevřít prodejnu a distribuční společnost.

Společně jsme se pustily do práce a založily společnost Organic Master s.r.o. a také otevřely obchod a showroom Líčírna Organics, který sdružuje přírodní dekorativní kosmetické značky. Začala tak nová etapa naší spolupráce, seberealizace a přátelství,“ dodává Klára.

Klára s Veronikou umožňují ženám používat čistou a šetrnou kosmetiku, která nemá negativní dopad na jejich zdraví a životní prostředí. „Hledáme proto v rámci celého světa kosmetické značky, které odpovídají našim přísným kritériím. Naše kosmetika musí být 100% přírodní, z organických a certifikovaných ingrediencí. Důležitá je také funkčnost produktu a čistý, jednoduchý a krásný design,“ říká Klára.

V současné době jejich firma působí jako koncept store a distribuční společnost, která nabízí exkluzivní přírodní značky a taky poradenství a osvětu v této oblasti. „Odpovídáme ženám na otázky, jak přejít na čistou kosmetiku, kde začít, jak ji používat, jak si vybrat vhodné produkty,“ vysvětluje.

Vedení produkční agentury mi umožňovalo rozvíjet nové myšlenky a podnikatelské záměry. Líčírna se objevila ve správný čas. S kosmetikou jsem předtím velkou zkušenost neměla. Pouze jako běžný uživatel, ale která žena by si nechtěla v práci hrát s tolika malovátky a krémíčky,“ směje se. 

Líčírna v říjnu 2018 oslavila rok od otevření. „Zatím jsme ještě na začátku, ale máme za sebou opravdu perný rok. Každý nový projekt vyžaduje mnoho energie, času a nadšení, aby přinesl ovoce,“ dodává Klára. Jejich tým má nyní kolem 10 lidí. „S Veronikou máme práci jasně rozdělnou a vychází celkem intuitivně z našich schopností a předností. Veronika je kreativní jádro Líčírny, tvoří vzhled a styl našeho konceptu. Já jsem obchodní „centrála“ Líčírny a věnuji se komunikaci s jednotlivými značkami a nastavení systémů v malo i velkoobchodě,“ říká.

Líčírna ji baví v tom, že pracuje s myšlenkou a konceptem, kterému celým svým srdcem věří. „S radostí sleduji, jak se k nám přidává stále více lidí, kteří si uvědomí, že oni sami mohou ovlivnit působení vnějších vlivů na své zdraví a zmírnit dopad na životní prostředí,“ uzavírá Klára.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také