Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Vyrábí čokoládové minidortíky, kterým dává dámská jména. Katčiny kuličky jsou vyhlášené
vložila 28.11.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Vyrábí čokoládové minidortíky, kterým dává dámská jména. Katčiny kuličky jsou vyhlášené

Dříve jsem dlouhé roky pracovala jako manažer nákupu v Siemensu. Práce mě neuspokojovala především proto, že jsem za sebou neviděla žádné výsledky. Užírala mě ta neosobnost firmy,“ říká o sobě Katka Antošová. Na mateřské dovolené se synem objevila činnost, která se později stala jejím podnikatelským zaměřením. „Jsem taková hodně kreativní cukrářka, jež si dělá tak trochu, co chce,“ směje se Katka, která svůj obchod nazvala Pannyruty.

Synovi bylo asi půl roku a můj partner slavil třicetiny. Upekla jsem mu jako překvapení velikánský čokoládový dort. Z jeho přípravy mi zbylo hodně odřezků těsta a čokolády. Tak jsem ze zbytků doslova upatlala tác čokoládových kuliček a sklidilo to neuvěřitelný úspěch,“ popisuje Katka své kulinářské začátky.

A tak se zrodil podnikatelský plán, kterému se dnes věnuje už přes pět let. „Dělám na zakázku ručně vyrobené čokoládové kuličky, ale také netradiční dorty a různé další dobrůtky. Zároveň vedu kurzu kreativních dortů a netradičního pečení,“ vysvětluje s tím, že mezi surovinami jednoznačně dominuje čokoláda.

V současné době vyrábí Katka přes 50 druhů čokoládových kuliček a jako takovou perličku dostává každý druh své dámské jméno. Mezi jejími laskominami tak najdete Karamelovou Milenku, Slečnu Neřestnou, Madam Pistácii a mnoho dalších. „Zakládám si na specifických chutích a krásném vzhledu,“ dodává. Okrajově se věnuje také výrobě dortů. „Dlouho jsem se tomu bránila, chtěla jsem dělat pouze kuličky. Ale musím říci, že výroba dortíků mě moc baví. Je to kolikrát pořádný adrenalin,“ směje se.

Sama přiznává, že k podnikání se dostala náhodou. „Nebyl to plán ani kalkul, ale spíše takové vyústění situace,“ přiznává. Dnes je ráda, že se tak rozhodla, protože může dělat to, co ji baví a naplňuje. „Začátky ale byly hodně krušné. Prorazit na trh s produktem, který je nový a nikdo ho moc nezná, to je oříšek,“ pokračuje ve svém vypráví. První tři roky musela neustále lidem popisovat, co je to za produkt, z čeho se skládá, proč stojí tolik a tolik. Ale jak sama přiznává, důležité bylo vytrvat a nevzdat to. Lidé si k ní sami našli cestu.

Katka pracuje převážně sama, ale na administrativu si našla pomoc, což je pro ni obrovská úleva. Velkou oporu má v partnerovi, který jí pomohl hlavně v začátcích. „Sám podniká, tak mi hodně poradil. Podporuje mě ale i můj syn a celá rodina a přátelé,“ dodává.

Do budoucna plánuje především k sobě najít parťáka do výroby, protože na jednoho člověka je té práce až příliš. „Služby rozšiřuji tak nějak přirozeně, nic neplánuji a nechávám tomu volný průběh,“ říká. Letos do svého sortimentu zařadila dárkové dřevěné bedýnky, do kterých vkládá své výrobky. Před Vánoci by ráda stihla prodej vlastních zástěr a plátěných tašek s motivy čokoládových kuliček a vtipným textem.

A jaký je nyní její velký mimopracovní sen? „Chtěla bych konečně vystoupit z toho zběsilého pracovního tempa a více cestovat,“ uzavírá Katka.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také