O ženách, které dělají to, co milují
Všichni fungujeme tak na 20 %, říká Zuzana Marešová, která se rozhodla to změnit
vložila 8.6.2017
21.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,200 22,500
Chci
vyměnit
EUR

Všichni fungujeme tak na 20 %, říká Zuzana Marešová, která se rozhodla to změnit

Zuzana Marešová působí na první pohled jako typická maminka předškoláka, která kromě občasných problémů doma nebo v práci mnoho řešit nemusí, ale zdání klame. Loni na podzim ji potkal fyzický kolaps. Záchranářka vysvětlila, že jde o selhání srdečního systému. Od té doby Zuzka, která dostala druhou šanci, žije jinak.

„Podnikat jsem začala na mateřské jako kouč - specialista na lidské záležitosti. Předtím jsem za sebou měla zaměstnanecká léta v Čechách i v zahraničí, ale dítě mi dalo příležitost věnovat se mému poslání přímo: spolupracovat s profesionály pro lepší svět příštím generacím. Jako matka samoživitelka, věnující se nejen výchově dcery a podnikání, ale neustále i dalšímu osobnostnímu rozvoji, jsem své tělo vyčerpávala víc, než mohlo ustát. Byla to velká životní lekce, díky které dnes vím, že i tělo potřebuje opravdu dostatek živin, aby stíhalo aktivní životní styl,“ vypráví Zuzka, která dnes pomáhá lidem, aby dokázali svému tělu zajistit takové fungování, jaké pro svůj životní styl potřebují.

„Často je člověk až překvapen, jaké záležitosti se dají vyřešit dostatkem živin. Každý sportovec přece ví, že když potřebuje, aby jeho tělo podávalo výkony, musí mít správnou výživu. Dříve jsem jako kouč pomáhala lidem řešit často neřešitelné životní situace. Dnes navíc vím, že když je člověk pod psychickým náporem nebo ve stresu, je na tom stejně jako ten sportovec,“ popisuje Zuzana, pro kterou je podnikání srdeční záležitostí. „Nikdy nemáte jistotu platu ani pohodové „od do“ a není úplně předvídatelné, co se bude dít, musíte tím skutečně žít.“

S partou dalších nadšenců, zejména sportovců, podniká ve VitaminKlubu, kde lidé připravují individuální programy na míru. „Na začátku provedu diagnostiku speciálním přístrojem, ze které se dozvím, jaké zásoby vitamínů a minerálů má vaše tělo v buňkách, a co mu tedy chybí, aby dokázalo využívat svůj potenciál fungování. Pak vám nechám sestavit výživový plán přímo pro vás. Vycházíme hlavně z publikací americké autorky, držitelky Nobelovy ceny za chemii, která sestavila skvělou příručku UZDRAVME SE, Jak obnovit zdraví pomocí správné výživy.

Z výzkumů uvádí, že nemoci téměř jakéhokoli druhu mohou vznikat kombinací nedostatku různých živin a pokud už nenastala nenapravitelná škoda, dají se vyléčit, když si nemocný doplní všechny živiny. A je také možné nemocem předcházet. Dá se říci, že všichni fungujeme tak na 20 % svého potenciálu a díky adekvátnímu příjmu vitamínů a minerálů může naše tělo být v daleko lepším stavu, než považujeme za normální.“ popisuje podnikatelka, kterou k poradenství přivedla vlastní zkušenost. „Hledala jsem způsob, jak se po kolapsu rychle regenerovat a jak dostat tělo relativně rychle do formy, aniž bych musela věřit, že se něco stane po dlouhých čekacích dobách u lékařů,“ říká dnes.

Zuzka si přeje, aby se díky jejímu podnikání dostalo méně lidí do situace, ve které se sama nacházela před pár měsíci. „Je to hodně o osvětě a o tom, aby lidé věděli, jak s tělem zacházet. Hrozně ráda bych, aby se v naší společnosti dobře žilo, abychom všichni naplňovali své poslání a aby nás přitom nebrzdil stav našeho tělo,“ uzavírá Zuzana.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také