O ženách, které dělají to, co milují
Dokud jsem si mohla dovolit riskovat, šla jsem do toho, říká mladá podnikatelka Barbora
vložila 22.6.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Dokud jsem si mohla dovolit riskovat, šla jsem do toho, říká mladá podnikatelka Barbora

Barbora Vágnerová se ve 27 letech rozhodla, že se chce profesně i osobnostně posunout dál a pustila se do podnikání. Dnes, po čtyřech letech s firmou na krku, nelituje ani jednoho podnikatelského dne. „Nejvíc mě posunuly právě ty těžké momenty, které v každém podnikání nevyhnutelně nastanou. Důležité je vydržet,“ radí Bára.

„Před 4 lety, když jsem firmu zakládala, jsem byla úspěšná ve spoustě výběrových řízení. I přesto jsem si řekla, že buď teď, nebo nikdy, a dokud jsem neměla žádné závazky a mohla jsem si dovolit trochu riskovat, šla jsem do toho,“ vysvětluje mladá podnikatelka své rozhodnutí. Jako první její agentura BPLANS be organized realizovala zakázku pro klienta, kterému to s první agenturou nevyšlo. „První klient mě oslovil ve chvíli, kdy mu vybuchla jedna spolupráce. Obrátil se na mě a z toho vznikl i název firmy: B-plans alias plán B.“

Bára ve FN v Motole

Dnes její firma realizuje projekty pro komerční sféru i neziskovky a soustřeďuje se především na ty dlouhodobé. Naprosto stěžejní je pro ni ale její vlastní projekt, studijní program pro budoucí zdravotnické profesionály, který realizuje ve Fakultní nemocnici v Motole. „Jedná se o program pro studenty především z Anglie a Ameriky, kteří chtějí získat první zkušenost s klinickým prostředím nebo již přemýšlí o konkrétní specializaci, které by se chtěli věnovat. A je jedno, zda je jejich motivace stát se kardiochirurgem, neurochirurgem, fyzioterapeutem, sestrou na urologické JIP… Spolupracujeme totiž s 17 klinikami a odděleními,“ popisuje program jeho zakladatelka.

Jedna ze studentek programu, který Bára vymyslela

„Studenti, kteří na program na 4-5 týdnů do Čech přijíždí, chtějí jednak poznat co nejvíce realitu profese a navíc je to zvýhodní v přihlašovacím procesu na univerzitu nebo v hledání zaměstnání. Systém výuky ve světě je úplně jiný než v ČR a studenti jsou v daleko více konkurenčním a ambiciózním prostředí, takže se chtějí na některé věci připravit dopředu, jezdí na stáže apod. Na mém studijním programu je jiné to, že každý ze studentů už dopředu ví, na jaké oddělení se dostane a za jakým mentoringovým týmem konkrétně jede.“

Právě na svůj studijní program je Bára nejvíce hrdá, úžasné odezvy má třeba od studentů Harvardu. Časem by ráda rozšířila působnost programu i do jiných odvětví. „Studijní program jsme připravovali tři roky, ale stálo to za to. Veškeré úsilí se mi vrátilo ve zkušenostech a radosti z toho, že program funguje. A vrací se mi taky každým dnem v nemocnici, kdy se tu i já mám možnost učit od neskutečnýh profíků, kteří tu pracují a podávají opravdu úžadné výkony v každém odvětví. Přehoupnout se z role zaměstnance do role zaměstnavatele je občas tvrdé, ale svoboda, možnost dělat to, co skutečně chceme a vykročení z komfortní zóny stojí za to,“ uzavírá Bára.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také