O ženách, které dělají to, co milují
V podnikání je důležité nebát se a vydržet, říká Veronika Hurychová
vložila 21.7.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

V podnikání je důležité nebát se a vydržet, říká Veronika Hurychová

Veronika Hurychová pracovala na Pařížské v luxusních buticích, pak se ale rozhodla pro životní změnu. Od roku 2015 podniká a nelituje žádného dne v kůži podnikatelky. „Je třeba nebát se, vydržet a nenechat se odradit prvními neúspěchy,“ říká dnes.

„Podnikám od roku 2015 a hlavním motivem do začátku bylo zkusit nové věci a vybudovat něco svého, kde uvidím výsledky. Byla jsem rozhodnutá, že už nechci být klasickým zaměstnancem,“ vypráví Veronika, která měla kromě zákaznického servisu u luxusních značek zkušenost i s prací v hotelnictví. Předmět svého byznysu si vybrala podle toho, co by sama využila a co jí na trhu chybělo.

Její firma Ferda pomáhá lidem s péčí o dům i jeho okolí. „Nápad vznikl, protože jsme byli s manželem oba velmi vytížení a dům, ve kterém bydlíme, chátral. Když jsme se večer vraceli domů, už se nám nechtělo řešit, jestli kape kohoutek nebo zda je třeba něco utáhnout,“ popisuje podnikatelka a zdůrazňuje přitom, že od podobných firem se její Ferda liší osobním přístupem. „Konkurence je velká, ale my uděláme pro klienta skutečně první poslední. Lidé se na mě obracejí s různými požadavky, třeba teď jsem pro klienta zařizovala v zastoupení servis jeho robotické sekačky, i když to oficiálně nenabízíme. Zkrátka něco potřeboval a věděl, že se na mě může obrátit. A tak to má být,“ dodává.

Na podnikání oceňuje svobodu a flexibilitu, i když je velmi náročné. „V práci jsem byla od do a měla své jisté. U podnikání jsem pánem svého času a můžu si ho uzpůsobit, jak potřebuji, ale někdy je pracovní doba mnohem delší, než když jsem byla zaměstnaná. Nejvíc mě baví práce s lidmi a nové příležitosti a zkušenosti. Každý den je pro mě díky Ferdovi a všem jeho spolupracovníkům novou výzvou a zkušeností. Stále se setkávám s něčím novým.“

Veroniku Hurychovou v podnikání zaskočilo spoustu věcí, ale nelituje. „Zaměstnanecký poměr je přeci jen jednodušší. Při budování firmy musíte hledat zaměstnance a řešit další věci, na které v zaměstnání nenarazíte. Také je důležité zvolit správnou formu propagace a nenechat se odradit,“ uzavírá Hurychová.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také