O ženách, které dělají to, co milují
V make-up škole mění osudy i životy. Studují tu maminky na mateřské i manažerky
vložila 8.2.2018
22.5.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,500 25,800
USD 21,700 22,000
Chci
vyměnit
EUR

V make-up škole mění osudy i životy. Studují tu maminky na mateřské i manažerky

Celý profesní život Markéty Davidovich se točil okolo beauty průmyslu, pohybuje se v něm už víc než 15 let. Starala se o PR a marketing světoznámých značek, ale chtěla víc. Projekt, který by ji nadchnul a spojil všechno to, co ji baví. Proto založila Make-Up Institute Prague, který funguje pět let a vybudoval si dobré jméno jak u nás, tak i v zahraničí.

Vždycky jsem věděla, že chci dělat něco svého. Zaměstnaná jsem byla jen krátce, pak jsem šla na živnostenský list, ale stále jsem pracovala na snech někoho jiného,“ říká dnes Markéta. Odvahu jít svou vlastní cestou našla před deseti lety, kdy se společně se svým známým z Izraele, kde jsou make-up školy na hodně vysoké úrovni, rozhodli jednu takovou otevřít. A kromě toho, že se stali partnery v podnikání, se nakonec stali i partnery v osobním životě a dnes jsou manželé.

„Manžel byl iniciátorem nápadu s make-up školou a já se k němu přidala. Až potom jsme se stali partnery i v životě. Někdy je to těžké a určitě to není pro každého, ale naučili jsme se oddělovat práci a život. Když se v práci pohádáme, umíme to vybalancovat tak, že doma to není poznat. Žijeme podnikáním a obětujeme mu všechno,“ vypráví podnikatelka.

Jejich Make-Up institute Prague se dnes zaměřuje především na vzdělávání na světové úrovni. „Máme žáky z Čech, Slovenska i zahraničí. Nejvíc hrdá jsem na to, že u nás studují i cizinci v angličtině, třeba z Milána,“ vypráví Markéta, pro kterou je neuvěřitelně důležitá atmosféra a lidé v celém institutu. Právě ono dobré nastavení všech a všeho v jeho prostorách si přitom chválí nejen majitelka, ale i zaměstnanci nebo návštěvníci ve svých hodnoceních na facebooku. To musím koneckonců konstatovat i já, jako člověk „beauty věcmi“ totálně nepolíbený. I tak jsem se tam cítila prostě skvěle.

Make-Up Institute Prague je místo, kde se člověk může dozvědět vše o make-upu. „Pro ty, kteří to vnímají spíš jako koníček, máme kratší pětidenní kurz. Pro ty, kteří se chtějí make-upu věnovat profesionálně máme velký Master kurz od A do Z, který trvá pět týdnů a může být uznán i jako rekvalifikační kurz od úřadu práce,“ popisuje Markéta Davidovich a dodává:  „Studují u nás mladé nadšenkyně do make-upu, maminky na mateřské nebo těhotné, které si uvědomují, že make-up je flexibilní práce, kterou si můžou přivydělat, i když nemají tolik času. Taky ale úspěšné ženy, které mají pocit nenaplnění ve své práci. Je to práce ženská a kreativní a člověk má hned okamžitou zpětnou vazbu. Pro plno manažerek je to jen exit, plno se v tom ale vidí a změní život.  Měníme osudy i životy.“

Samotnými kurzy to ale nekončí, funguje tu i agentura, která absolventům nabízí práci. Kdo nelení, může si relativně rychle vybudovat síť kontaktů, i když je to samozřejmě dřina.“V rámci kurzu vedu i marketing pro vizážisty, kde se s kurzisty dělím o své podnikatelské zkušenosti, tedy o to, jak je to krásné a nesmírně těžké. Podnikání, a nejen to v beauty službách, je o sebedisciplíně. Je to o dravosti a o tom nepodlehnout lenosti. Občas se člověku prostě nechce, ale musí to překonat. Když tu schopnost člověk nemá, nikdy nebude podnikat úspěšně,“ popisuje svou zkušenost podnikatelka. Největší radost přitom má, když se jejím absolventům úspěšné podnikání zadaří.

Na tom, aby bylo úspěšné i její podnikání, pracuje každý den. „Neusínáme na vavřínech. Pořád vymýšlíme, co by se dalo udělat nově, lépe. Neznám žádné od do, kudy chodím, tudy přemýšlím nad prací. Neuvěřitelně mě to baví a jsem šťastná, že můžu dělat to, co mě opravdu baví,“ uzavírá Davidovich.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také