Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Radka s Olinou si plní sen. Dvě kamarádky umí naplánovat svatbu jako z pohádky
vložila 1.2.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Radka s Olinou si plní sen. Dvě kamarádky umí naplánovat svatbu jako z pohádky

Radka Štuksová je člověk, se kterým se nikdy nebudete nudit. Známe se od dětství a i když se naše osudy rozešly a naše cesty se opět setkaly až po mnoha letech, věděla jsem, že tahle mladá žena se rozhodně neztratí. Nejenže je tato krásná maminka velmi kreativní, ale především má silný smysl pro detail. A to je alfa a omega jejího podnikání. Protože jak sama říká: "Na detailech záleží."


Jak tě napadlo založit si svatební agenturu?

Myšlenka založit si vlastní svatební agenturu přišla asi po půl roce, co jsem odešla z jedné přední české agentury, pro kterou jsem přes dva roky pracovala jako svatební koordinátorka. Zjistila jsem, že mi tato práce velmi chybí a prakticky bez ní nemohu být. Odvahu mi pak dodali bývalí klienti, ale i dodavatelé, kteří mě povzbuzovali. Rozhodnuto bylo ve chvíli, kdy za mnou přišla moje bývalá kolegyně Olinka, se kterou jsem na svatbách přes rok spolupracovala, a řekla, že do toho jde se mnou. 

Co tě na tom nejvíc baví?

Na mojí práci mě nejvíce baví ta rozmanitost. Každá svatba je jiná, protože každý pár, který za námi přijde, je jiný. Jde mi hlavně o to, aby svatební den byl o mých klientech. Aby hosté, co na svatbu přijdou, z každého detailu a celé atmosféry cítili, že to není jen skvělá svatba z časopisu, ale skvělý den dvou konkrétních lidí. 

Svatební segment je velmi rychle se měnící odvětví a mě baví jeho proměny. Baví mě spojovat tradiční prvky s novými trendy. Baví mě celá společná cesta plánování, která je završena svatebním dnem. Největší odměnou mi pak je spokojenost novomanželů a jejich hostů. Mohlo by se zdát, že tímto dnem naše spolupráce končí. Mnohdy se ale během plánování natolik sblížíme, že se nepřestáváme vídat ani po svatbě.


Když milujete, co děláte...

V organizování eventů nejsi žádný nováček, jaké zkušenosti ti ještě pomohly v počátku podnikání?

Ještě před tím, než jsem začala pracovat ve svatební agentuře, organizovala jsem velké i menší společenské a kulturní akce, což mi určitě pomohlo. Následovaly dva a půl roku v agentuře. Za tu dobu jsem pracovala na více než padesáti svatbách. Za velké plus také považuji svoje vzdělání. Vystudovala jsem obor Art management na Vysoké škole ekonomické, obor, který propojuje kulturu a ekonomiku. 

Kdo je tvoje obchodní partnerka a jak jste se potkaly?

Můj partner in crime je úžasná Olina Vlčková. Jak jsem již říkala, potkaly jsme se jako kolegyně ve svatební agentuře a společná práce nám dělala takovou radost, že jsme si k sobě znovu našly cestu. Skvěle se doplňujeme a neumím si bez ní plánování představit!

Olina Vlčková vpravo, Radka vlevo

Kolik svateb do roka přibližně pořádáte?

Momentálně děláme okolo pěti svateb ročně. Obě dvě ještě pracujeme v jiném oboru, ale rády bysme do budoucna veškeré naše pracovní aktivity přesunuly do plánování svateb.


Foto: Pavel Šidla z Bíláčerná pro Dreamweddings

Pojďme ke svatbám samotným. Jak vysoký musím mít budget, aby „to stálo za to“?

To je těžká otázka. Záleží na počtu hostů, místě konání svatby i náročnosti novomanželů. Obecně by se dalo říci, že s budgetem okolo 150 000 už se dá kouzlit.

A co když je rozpočet výrazně nižší? Dá se plánovat svatba řekněme ze dvou průměrných výplat?

Ano, dá se to zařídit. Rozhodnete-li se pro komorní, malou svatbu, i například s padesáti tisíci se trochu kouzlit dá. Musíte být ovšem připraveni na to, že si některé položky budete zajišťovat, vyrábět sami.

Můžeš uvést nějakou svatbu, na kterou se nezapomíná? 

Každá svatba je výjimečná, ovšem jsou mezi nimi takové, na které nezapomenu asi nikdy. To když si Slovenka Petra brala svého milého Luise, amerického mariňáka. Ženil se ve slavnostní uniformě a jeho kolegové provedli oficiální rituál se šavlemi. Nikdo ani nedutal a mně šel mráz po zádech. 

Jiné svatby jsou výjimečné svým místem. Naši novomanželé si své ANO řekli na golfovém hřišti, na odlehlé louce nebo na lodi. Takové svatby jsou pro mě jako pro koordinátorku velmi náročné na přípravu a věřte, že si je ještě dlouho pamatuji. 

Foto: BaruLaPhoto pro Dreamweddings

V hlavě mám i svatbu, kde nám prstýnky nesli dva francouzští buldočci a já se modlila, aby neskočili do přilehlého rybníčku, kde plaval páreček kachen. Jednomu z našich hostů se pak v pozdním odpoledni "povedlo" přeparkovat auto do místní fontánky, ale naštěstí se nikomu nic nestalo a my na to s klienty dnes už s humorem vzpomínáme!

Co všechno zahrnuje agenturní servis od Dreamweddings?

To záleží čistě na klientovi. Samozřejmostí je kompletní servis – to znamená pomoc s výběrem místa, image celé svatby. Návrh, tisk a rozesílání svatebních oznámení, výběr klíčových dodavatelů jako je fotograf, cukrář, vizážista, dj atd. Plánujeme harmonogram celé svatby, obřad na míru, zábavu pro hosty... a průběžně sestavujeme rozpočet.

Staráme se o to, aby vše bylo včas zařízeno a vybráno. A samozřejmě jsme na místě v den svatby od časného rána až do pozdních nočních hodin. Zaručujeme nevěstě i ženichovi, že v jejich den se mohou soustředit jen sami na sebe a své nejbližší. Vše ostatní je na nás.

Co tě na svatbách baví nejvíc?

To, že konečný celek se skládá z mnoha dílčích úkonů a detailů a na těch, podle mě, záleží nejvíce. Jsem šťastná, že moje práce končí radostí a nekonečnou láskou, a to vše mám v přímém přenosu... No řekněte, kdo má v dnešní době takové štěstí?

Foto: Pinterest

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také