Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Přes týden studovala, o víkendu šila. Teď ji její podnikání živí
vložila 25.4.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Přes týden studovala, o víkendu šila. Teď ji její podnikání živí

Tvoření a šití provázelo Radku Kudrnovou od dětství. Když se po základce rozhodovala co dál, nikoho nepřekvapilo, že zvolila oděvní průmyslovku. „Byla to pro mě trefa do černého. Pokračovala jsem dál na Technické univerzitě v Liberci, kde jsem studovala obor textilní design a následně magisterské studium – produktový management,“ říká o sobě Radka. Při studiu si přivydělávala vším možným, až jednou narazila na prodejní portál Fler. Zkusila ušít jen tak pro zábavu pár kabelek a vyrobit háčkované náušnice. A protože zájem byl velký, netrvalo dlouho a brzy se pustila do první sukně.

O podnikání v tu dobu ještě neuvažovala. Přes týden studovala a o víkendu šila. Po studiu se rozhodla založit vlastní e-shop, který pojmenovala jednoduše SatySukne. „Otevřela se mi možnost dělat to, co mě baví. Název vznikl tak nějak spontánně, protože jsem šila převážně letní šaty a sukně. Postupem času jsem svůj sortiment rozšířila ještě o další oblečení. Dnes u mě zákazníce mohou nakoupit trička, kalhoty a různé doplňky. Aktuálně připravuji i saka,“ vysvětluje Radka, jejíž obchůdek už vzkvétá sedmým rokem.

Mezi tím se Radka vdala a porodila dvě děti. Jak zvládla skloubit mateřství a podnikání? „Nebylo to jednoduché. Manžel se rozhodl odejít z banky a zůstal na rodičovské. Já se věnovala e-shopu, který se neustále rozrůstal,“ říká.

Pracovní dny má nabité, jak sama říká „do poslední minuty“. „Potřebovala bych všední dny natáhnout, abych vše stihla, jak potřebuji,“ směje se. Její pracovní náplň je skutečně pestrá, přes administrativu, přípravu objednávek, balíčků i práce pro švadleny, které pro ni pracují. „Musím jednat s dodavateli materiálu, navrhuji nové modely, výšivky, procházím sklad, starám se o sociální sítě, upravuji fotky, vkládám nové modely na e-shop, připravuji faktury, řeším emaily, telefony a tak dále. Není toho málo, ale samo se to to neudělá,“ popisuje. Ani víkendy nemá vždy volné, neboť je potřeba modely nafotit. Nicméně jeden den v týdnu si nechává vždy volný pro rodinu, přes to vlak nejede.

S manželem se střídáme. On pracuje na částečný úvazek jako instruktor sebeobrany a náš čas se snažíme zorganizovat tak, abychom co nejvíc mohli být společně jako rodina. Ale není to vždy jednoduché,“ říká.

Podnikání s sebou přináší radosti i starosti. O tom ví Radka své. „Když se něco nedaří, snažím se chybu co nejrychleji napravit. Obecně jsou naše zákaznice moc milé a s negativními recenzemi se setkávám jen zřídka, což mě moc těší,“ vysvětluje nadšeně.

A jaké oblečení můžeme zakoupit v Radčiným e-shopu? „Šiji především sukně na běžné nošení i do práce. Nejsilnější skupinou mých zákaznic jsou ženy ve věku od 25 – 35 let,“ říká. Na své si přijdou i ostatní ženy. Radka se snaží přizpůsobovat jednotlivé modely tak, aby si u ní vybraly klientky každé postavy. Zároveň sleduje módní trendy a také se inspiruje přáním zákaznic. „Vím, že mladší ženy nosí rády sukně na bocích, zatímco starší raději do pasu. To samé platí i u délky,“ popisuje.

Inspiraci hledá kolem sebe. „Dívám se na lidi kolem mě, co nosí, jak jim jednotlivé outfity sluší. A samozřejmě sem tam prolistuji časopisy, sleduji sociální sítě apod,“ dodává. „Oblečení šijeme jen v pár kusech, a díky tomu naše výrobky získávají punc jedinečnosti,“ uzavírá Radka náš rozhovor.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také