O ženách, které dělají to, co milují
Stres dnes bereme jako samozřejmost a vůbec nám nedochází, že to jde i jinak, říká konzultantka Olga
vložila 30.6.2016
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Stres dnes bereme jako samozřejmost a vůbec nám nedochází, že to jde i jinak, říká konzultantka Olga

Olga Šestáková pochází z Jižních Čech a má velkou rodinu – je maminkou čtyř dětí. I kvůli ní se rozhodla podnikat a je konzultantkou techniky Energy streaming leadershipu. Jejím cílem je prožít šťastný, spokojený a naplněný život a s tím pomáhá i ostatním právě za využití této metody.

Olgo, co si máme představit pod pojmem Energy streaming leadershipu? Já ho třeba nikdy v životě neslyšela…

Je to technika osobního rozvoje, která propojuje vědomí s podvědomím tak, aby pracovaly pro nás. Propojuje taky všechny oblasti v životě tak, abychom to byli my, kdo náš život řídí, což nám přináší vnitřní klid a stabilitu. Dává nám také efektivní nástroje, jak dosahovat svých cílů s pozitivní motivací. Zároveň je to leadership metoda. Začínáme u sebe proto, abychom mohli inspirovat i ostatní – vést dobře svůj pracovní tým, ale i rodinu. Být leaderem, který jen nereaguje na to, co přichází zvenčí, ale skutečně svůj život řídí.

Jak vypadá vaše práce s klientem?

Postupně spolu procházíme všechny oblasti života a zjišťujeme, co do jeho života patří a díky čemu roste a co tam naopak už dávno nemá co dělat, kde se příliš řídí trendy společnosti nebo tím, jak by to mělo být „správně“. Mapujeme život a to je první krok. Pak hledáme, kam chce život posunout a uvědomujeme si, že život je o pocitech. Život totiž není o tom, jestli máte kariéru, kterou si pro vás představovali rodiče, je to o tom, jestli váš vaše práce baví a naplňuje.

Takže je to vlastně taková cesta k sobě…

Ano, přesně. Třeba očekávání ostatních je věc, se kterou hodně pracujeme. Je to totiž způsob, jak svůj život kompletně minout…

Jak dlouho trvá vaše práce s jedním člověkem?

Pro velkou změnu to chce alespoň rok. V některých obdobích může být práce s klientem intenzivnější, třeba i každý týden.

Na vašem webu mě zaujalo heslo „S kódem štěstí jsme se narodili, je čas ho spustit hned.“ Co to přesně znamená?

Když se narodíme, tak už v sobě máme nastavení na štěstí, ale pod vlivem autorit to v dětství a dospívání často ztrácíme. Najednou slyšíme, co všechno se nám nepodaří, co nemůžeme, co bychom naopak měli… Začneme úplně následovat autority a ztrácíme kontakt s tím, kdo opravdu jsme. Vracíme se s klienty k tomu, kdo jsou, jaký život opravdu chtějí žít, jak by měl vypadat, aby je těšil a i na úrovni podvědomí odstraňujeme limity, které jim v tom brání.

Proč jste se rozhodla věnovat podnikání?

Rychle mi došlo, že pokud chci skloubit práci a velkou rodinu, podnikání pro mě bude určitě lepší volba. Chtěla jsem, aby pro mě práce byla posláním. A práce Energy streaming leadership konzultantky to splnila. Dokážu díky tomu spojit práci, rodinu, koníčky i péči o sebe.

Pracovala jste někdy jako zaměstnanec? A jaká je vaše zkušenost?

V zaměstnání jsem měla často problém s tím, že byly nějaké nároky, nějaká očekávání, ale já byla jen mezičlánek a nemohla jsem toho příliš měnit nebo pracovat úplně podle svého. Navíc jsem spoustu věcí nemohla ovlivnit. Nevidím to jako podnikání je dobré a zaměstnání ne, důležité je prostě dělat to, co mě naplňuje. A forma je často až na druhém místě.

Je něco, co byste poradila ženě, která chce začít podnikat?

Nevzdávat se a jít za svým snem. Pokud něco nejde, ptát se JAK to půjde. Hledat možnosti.

Máte čtyři děti. Jak se vám daří skloubit podnikání a rodinu? A máte nějaké tipy pro ostatní?

Právě díky metodě Energy streaming leadershipu, která spojuje dohromady pravou a levou mozkovou hemisféru, rozvíjím intuici a cítění a to mi pomáhá. Pak člověk hned ví, že teď je čas na odpočinek a pak naopak na intenzivní čas strávený s dětmi, který je vyhrazený jen pro ně. Přesně poznáte, kdy vás ostatní potřebují, a kdy naopak vy potřebujete volno. Znáte to – když třeba v práci do něčeho nutíte a nejde to a pak je chvíle, kdy cítíte, že byste to zvládla hned. Tyto naše pocity ale fungují jen, když nejsme ve stresu.

Je podle vás stres velkým problémem?

Stres už považujeme za normální a občas se tím i motivujeme. Zapomněli jsme, že je i jiná možnost. Často fungujeme způsobem brzda plyn. Vůbec to tak ale být nemusí. Je důležité si uvědomit, že zdraví je stejně důležité jako práce nebo cokoliv jiného. A jakmile si zablokujeme zdraví, padá nám úplně všechno třeba v jedné minutě. Důležité je dopřát si čas a najít si efektivní metodu jak se stresem pracovat. Může to být i drobnost, třeba půl hodina po práci, kterou věnujeme procházce nebo si dáme kafe v kavárně, necháme odplavit stres a vyčistíme si hlavu. Když se nezastavíme, tak jen hromadíme větší a větší zátěž sami v sobě. V rámci ESL pracujeme i s relaxacemi, které může mít člověk v mobilu. A už jen tím, že si ráno pustím mluvené slovo s hudbou, se krásně naladím na nadcházející den. To samé večer, kdy je nahrávka hodně o uvolnění, zbaví nás stresu a krásně se po ní spí.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také