O ženách, které dělají to, co milují
Šminky jí bavily už od základky, na mateřské se líčením začala živit
vložila 20.2.2018
21.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,200 22,500
Chci
vyměnit
EUR

Šminky jí bavily už od základky, na mateřské se líčením začala živit

Petru Smolíkovou už od malička bavily všechny „holčičí věci“. Takže i když kosmetickou školu původně nevystudovala, práce kosmetičky a make – up artistky ji neminula. Jen k ní vedla o něco delší cesta. „To, že se teď věnuji práci, která mě skutečně baví, je splněný sen,“ říká Petra.

Na podnikání v beauty oblasti se vrhla až na mateřské s dětmi. „Udělala jsem si rekvalifikaci v oboru a make-up kurzy na škole Surface, která mi opravdu hodně dala. Učím se ale stále a neusínám na vavřínech,“ popisuje Petra Smolíková.

Začátek Petřina podnikání byl i díky dětem pozvolný. Petra měla štěstí, potkala ty správné lidi a první líčení, první místo v kosmetickém salonu a první zakázky na sebe nenechaly dlouho čekat. I když zkoušela třeba reklamu na sociálních sítí, nejvíce se jí osvědčilo osobní doporučení.

Petra se dnes kromě klasického líčení věnuje i líčení na svatby nebo plesy. Dělá i klasické kosmetické ošetření a už slavila i několik úspěchů. „Líčím i módní přehlídky nebo třeba vlasovou show Revlon. Vyhrála jsem také první místo v kosmetické soutěži Surface a líčila jsem pro titulní stranu časopisu Tvoje svatba,“ vysvětluje podnikatelka.

Na podnikání jí nejvíce vyhovuje, že je pánem svého času. „Práci si plánuji tak, abych stíhala rodinu a děti. Flexibilita je pro mě ta největší výhoda,“ popisuje Smolíková, které dělá největší radost, když jsou její klientky spokojené a odchází od ní s úsměvem na tváři. „Do budoucna mám jedno velké přání: být soběstačnou ženou, která vládne svému relaxačnímu či kosmetickému studiu,“ uzavírá s úsměvem Petra.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také