O ženách, které dělají to, co milují
Ze záliby se stalo podnikání. Zuzka šije sukně, poptávek má mraky
vložila 6.10.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ze záliby se stalo podnikání. Zuzka šije sukně, poptávek má mraky

Od malička jsem ráda tvořila, šila, natírala, barvila, batikovala,“ popisuje Zuzka své záliby, které posléze proměnila v živnost. Jako střední školu si zvolila pedagogickou fakultu. Práce s dětmi a tvoření bylo přesně to, co ji lákalo. Ve volném čase ještě vyráběla šperky. Posléze nastoupila na vysokou, kde už si vybrala obor textilní tvorba na pedagogické fakultě. „V té době jsem měla pocit, že už mě nebaví zkrášlovat již hotové věci, ale že potřebuji mít možnost ovlivnit celý proces hned od začátku,“ vzpomíná Zuzka na dobu, kdy ušila svou první sukni.

Nejprve prodávala trička s voskovou batikou a malbou na Fleru. „Do světa jsem díru neudělala, ale byla jsem na začátku a vše se učila,“ dodává s úsměvem.

Zlom nastal ve chvíli, kdy ušila první sukni. Svou „firmu“ pojmenovala jednoduše Sluší Ti to. Jak to tak bývá, začátky byly hodně krušné, a úspěch nepřišel ze dne na den. „Sukni jsem vystavila na Fleru, za pár dní se prodala. Za utržené peníze jsem si koupila další látku a ušila novou sukni. A tento cyklus se stále opakoval. A vlastně to tak dělám dodnes,“ vysvětluje Zuzka.

Zpočátku ji podnikání neuživilo. Přivydělávala si ještě hlídáním dětí, ze kterého platila výdaje a částečně dotovala i své podnikání. „Rostla jsem postupně, takže jsem si za celou dobu nemusela půjčovat žádné peníze,“ říká. Velkou výhodu vidí v tom, že jako studentka měla možnost si vše vyzkoušet a osahat bez rizika. Po škole se do šití vrhla naplno. Věnovala tomu více energie a fungovalo to.

Zuzka svůj sortiment postupně rozšířila. Dnes navrhuje a šije oblečení pro ženy pod značkou Sluší Ti to ve velkém. Nejvíce frčí sukně áčkového střihu s kapsami z barevných látek v různých střizích, velikostech i barvách. Dále vyrábí trička, harémové kalhoty, cardigany a na zimu kabátky, mikiny a ponča. Na plné čáře však vítězí jednoznačně sukně.

Sukně jsou mým hlavním produktem, a to z toho důvodu, že mě okouzlily nejvíc. Je to můj nejoblíbenější kousek v šatníku, který ztělesňuje ženu, její krásu, měkkost, přizpůsobivost, něžnost a praktičnost. Ráda ženy převlékám z kalhot do sukně a sleduji tu úžasnou proměnu,“ vysvětluje.

Zuzka má svůj vlastní e-shop i webové stránky, na kterých se prezentuje. Věrná zůstává i Fler.cz, přes který inzeruje. Své oblečení distribuuje také do mnoha kamenných obchodů po ČR.

Ačkoliv poptávek má mnoho, vše stíhá zatím sama. Do budoucna by k sobě ráda přibrala ještě parťačku. „Jsem taková holka pro všechno. Vybírám látky, které pak peru a žehlím. Stříhám, řežu, šiji, upravuji fotky, které si následně vkládám na web. Balím zásilky, odnáším je na poštu a komunikuji se zákaznicemi. Snažím se být aktivní na sociálních sítích. Je toho hodně, ale zatím zvládám,“ vypočítává svou pracovní náplň. Zuzce hodně pomáhá její přítel, který je pro ni zároveň největší oporou a fanouškem.

Podnikání je krásné a náročné zároveň. Zuzka někdy neví, kam dřív skočit. Přesto by neměnila. „Baví mě to a moc. Miluju šití a práci s látkami. Líbí se mi hmatatelné výsledky. Užívám si celý ten proces od začátku do konce, kdy z kusu látky vznikne krásná sukně, která udělá nějaké ženě obrovskou radost, To jsem šťastná i já,“ popisuje Zuzka největší bonusy svého podnikání.

A co by poradila ženám, které by rády podnikaly a zatím o tom pouze uvažují? „Ať jdou do toho. Ať nečekají. Jde začít s málem a růst se svým podnikáním,“ dodává.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také