O ženách, které dělají to, co milují
Lásku k pečení Petra zúročila naplno. Vyrábí vtipná vykrajovátka a peče sušenky
vložila 6.8.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Lásku k pečení Petra zúročila naplno. Vyrábí vtipná vykrajovátka a peče sušenky

Když děláte práci, která vás baví, je to vždy znát. Podobně to má nastavená Petra Barešová, kterou touha podnikat a realizovat doslova pohltila. A ničeho nelituje. „Od malička jsem milovala pečení a hledala v něm kreativitu,“ popisuje Petra s nadšením. Své podnikání tedy zaměřila tímto směrem. Dnes je to rok, co vyrábí vykrajovátka na přání. „Plníme představy našich zákazníků, aby je pečení bavilo a mohli si tak upéct sušenky nebo perníky podle své fantazie,“ dodává.

Výroba vykrajovátek ji neuvěřitelně baví. „Tvar, text, logo či jakýkoliv obrázek je pro nás radost přenášet na vykrajovátka. Zatím jsme dokázali zrealizovat vše, co si zákazníci přáli,“ vypráví Petra. Aby toho však nebylo málo, rozhodla se začít péct vlastní sušenky s originálním designem. „Mám kamarádky, které nemají na pečení čas, a tak jsem jim chtěla vyjít vstříc. A vznikla Sušenkárna. Tím jsme náš projekt s vykrajovátky posunuli zase o kousek dál,“ směje se. Petra mluví v množném čísle, protože na své podnikání není sama. Pomáhá jí přítel a dá se říci, že jsou sehraná dvojka jak v osobním, tak pracovním životě.

Přestože Petra podniká teprve krátce, o vykrajovátka je velký zájem. „Našimi zákazníky jsou hodně nevěsty, které si chtějí vyladit svůj svatební den do detailu. Často se na nás obrací maminky, které pro své děti připravují nejrůznější laskominy. O vykrajovátka se zajímají i firmy, které chtějí přinést svým zaměstnancům nebo zákazníkům originální delikatesy,“ popisuje Petra know how svého podnikání.

Při výrobě vykrajovátek se zaměřuje na každý detail. Velikost je různá, maximálně však do 20 cm. Před odesláním zákazníkovi projdou vykrajovátka důkladnou zkouškou, protože funkčnost je pro Petru na prvním místě. „Dalším plusem našich vykrajovátek je ekologičnost. Jsou totiž vyrobena z BIO plastu, který se vyrábí z kukuřičného škrobu. Nezatěžujeme tak přírodu a naše produkty jsou kompostovatelné,“ popisuje Petra další přednosti.

Jak se říká, modrá je dobrá a na to sází i Petra. „Modrou barvu mám moc ráda, a proto jsou naše vykrajovátka právě v této barvě. Teď ale chystáme novinku, aby si zákazníci mohli vybrat z více odstínů. Tak jsem zvědavá, která barva se stane nejoblíbenější,“ dodává s úsměvem.

Kromě přítele jí v podnikání pomáhají i další lidé. „Mám velké štěstí, že potkávám lidi, kteří mě inspirují a jsou mi oporou. Jednou z nich je paní Ludmilka, skvělá cukrářka s velkými zkušenostmi. Naučila mě mnoho nových věcí. Zároveň se snažím být sama aktivní. Vytvořila jsem pár vlastních receptů na sušenky. V tuto chvíli jsem chuťově vyladila devět druhů sušenek, z toho jsou dva typy slaných,“ vypočítává.

Nutno dodat, že sušenky jsou skutečně originální jak zpracováním, tak příchutěmi. Můžete ochutnat například kakaové s kardamomem a nádechem pomeranče; levandulové s citronem; sušenky s pravou vanilkou. Velkou výzvou jsou pro Petru bezlepkové sušenky, které by ráda brzy zahrnula do svého sortimentu.

Na práci ji baví celý proces, ale největší odměnou je úsměv a nadšení zákazníků. „Velmi mě potěší, když mi zákazníci napíšou milý vzkaz na Messenger nebo mi osobně zavolají, že jsou moc spokojení. To je můj hnací motor, který mě žene kupředu,“ směje se Pera.

Co by vzkázala ženám, které se k podnikání zatím odhodlávají? „Nebojte se a běžte do toho. Pokud máte myšlenku, zkuste ji zrealizovat. Osobně mi hodně pomohl program Artbees, kde jsem se potkala se stejně smýšlejícími ženami. Inspirace a vzájemná podpora žen byla tak velká, že mi to dodalo obrovský příval energie posunout se dopředu,“ dodává Petra.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také