Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
S podnikáním jí pomáhají i děti. Štěpánčin projekt Woman´s Talks je stále populárnější
vložila 31.10.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

S podnikáním jí pomáhají i děti. Štěpánčin projekt Woman´s Talks je stále populárnější

Jsem typický startupista. Baví mě projekty vymýšlet a realizovat,“ říká o sobě Štěpánka Hojdová, která se věnuje koučinku a její srdcovkou je projekt Women´s Talks. Sama jej vymyslela, zprodukovala a zrealizovala. Podnikání jí bylo vždy velmi blízké. „Dá se říci, že pocházím z podnikatelské rodiny. Byla jsem u toho, když se tátovi podařilo postavit firmu o sto zaměstnancích během čtyř let. Vím, že když něco chcete, musíte pracovat. Učit se, rozvíjet a neustále posouvat. Přesto jsem vždycky měla sklon k umění, k tomu pomalejšímu a kreativnějšímu způsobu života,“ říká o sobě Štěpánka.  

S bývalým manželem vlastnila kavárnu a restauraci. Po narození první dcery pracovala nějaký čas u rodičů v kanceláři, protože potřebovala stabilní zaměstnání. V té době se již věnovala koučinku, aby později mohla přijít s vlastním projektem pro ženy Women´s Talks. „Část tréninku jsem absolvovala ve Vancouveru v Kanadě a část tady v Praze. Věděla jsem, že chci pracovat s lidmi, že je to má cesta a určité poslání. 7 let se formoval způsob mé práce až do dnešní podoby, kdy dělám deep koučink - hluboké napojení na sebe sama. A klasický výsledkově zaměřený koučink pro ženy,“ popisuje Štěpánka svou cestu k vysněnému cíli.

Aktuálně se nejvíce věnuje již zmíněnému Women´s Talks, což považuje za překračování vlastních hranic a možností. „Hodně se díky tomuto projektu posouvám a učím. Baví mě každý příběh. Baví mě ta intimita sdílení, která lidi spojuje a ukazuje jim, že od sebe opravdu nejsme oddělení. Když se zlobím na vás, zlobím se na sebe. Když se zlobíte na mě, zlobíte se na sebe,“ popisuje, co ji na její práci nejvíce naplňuje.

Štěpánka koučuje sama. Má kolem sebe však několik mentorů, kteří jí pomáhají se neustále zlepšovat a posouvat dál. „Jedním z nich je můj současný manžel,“ dodává s úsměvem. Na Women´s Talks s ní pracuje i několik dalších lidí. „Fotografka, kameraman a žena, která mi pomáhá s veškerou organizací a papírováním. Je kolem toho hodně starostí, to bych sama nezvládla a projekt by bez nich nemohl vzniknout v takové formě, v jaké jej pouštíme do světa teď,“ pokračuje.

O čem přesně Women´s Talks je? Jde o setkání žen, které pouští do světa pomocí videí na You Tube a povídání si na určitá ženská témata. Mezi oblíbené Štěpánčiny hosty patří například Tamara Klusová. „Máme také novou část projektu, a to Women’s Talks Live. Formát je stejný jako jsou videa, tedy je to o otevřenosti, sdílení, povídání. Jen s tím rozdílem, že máme živé publikum a dáváme prostor k otázkám. Zaměřujeme se na duchovní a osobní rozvoj. Zase se k sobě posouváme o kousek blíž,“ dodává Štěpánka.

                       Hlavní motto projektu je „otevřenost a sdílení léčí"

Podnikání Štěpánku velmi naplňuje, navíc má díky němu prostor věnovat se rodině. Je maminkou dvou dětí, které jsou součástí její práce. „Dcera Štěpánka mi někdy pomáhá. Naučila jsem se umět si práci regulovat a třídit podle dětí. Nám všem to tak vyhovuje. Důležité je umět si říct dost, teď bude pauza. Pak je vše ok,“ odpovídá na otázku, zda jsou děti překážkou v podnikání.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také