Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Místo kancelářské práce začala vyrábět kabelky. Už o první kousky byl zájem
vložila 26.12.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Místo kancelářské práce začala vyrábět kabelky. Už o první kousky byl zájem

Andrea po vysoké nastoupila do kanceláře stejně jako většina absolventů. Práce za počítačem ji však nenaplňovala, protože cítila, že jí chybí kreativní činnost. „Chtěla jsem dělat něco víc než jen ťukat do klávesnice,“ říká. A tak se rozhodla, že bude šít kabelky. Nápad přišel zcela spontánně. „Když jsem chodila po obchodech a sháněla kabelku, často jsem si nemohla vybrat tu pravou. Mám ráda jednoduché věci a z velké časti jsem se setkávala s kabelkami na můj vkus hodně zdobenými,“ vzpomíná. Přestože ji okolí od podnikání odrazovalo, šla do toho a rozhodně nelituje. Dnes šije kabelky už přes dva roky a baví jí to stále více.  

Nechtěla jsem být jen designérkou, ale i tou, které každý kousek projde rukama. Zprvu jsem trávila hodně času návrhy a zkoušela si různé kombinace. Hledala jsem materiály, které v oděvním průmyslu málokdo využívá. Jakmile jsem vyzkoušela plsť a kůži, bylo mi jasné, že je to ono,“ popisuje Andrea své tvůrčí začátky.

Soustředí se na kvalitní ruční zpracování kabelek. Designový kousek musí být na první pohled jednoduchý, zároveň by se měl odlišovat od ostatních a být nadčasový. To je stěžejní bod, kterého se Andrea ve své výrobě kabelek pod značkou Bagira Design drží.

První vyrobené modely mi doslova mizely pod rukama, jaký o ně byl zájem. A tak jsem z vydělaných peněz nakoupila další materiál a pokračovala ve své tvorbě. Postupně jsem si mohla dovolit nakoupit různé profesionální nástroje na opracování kůže, aby mi šla práce ještě lépe od ruky,“ vysvětluje.

V portfoliu Andreiných modelů najdete velké i crossbody kabelky, psaníčka a batůžky. Všechny kousky jsou vyrobené na základě požadavků a potřeb zákaznic. „Investuji hodně času do komunikace s klientkami a zakládám si na osobním přístupu. Odměnou mi je jejich pozitivní zpětná vazba a nadšení,“ říká Andrea.

„Projekt Bagira mě naučil trpělivosti, vytrvalosti a důslednosti. Díky tomu, že pracuji s kůži, jsem si začala tohoto materiálu mnohem více vážit a pokaždé, když nějakou pro své produkty vyberu a koupím, snažím se ji zpracovat téměř celou bez zbytečného odpadu a odřezků.“ Občas se může stát, že se na materiálu objeví nějaká nedokonalost – jizva či prasklina. Díky tomu tak mají klientky jistotu, že každý kousek je originál, který nikdo jiný nemá.

A jak by Andrea popsala své kabelky? „Jsou velmi specifické a zároveň univerzální, aktuálním módním trendům příliš nepodléhají,“ říká s úsměvem. Mezi nejoblíbenější barvy, které si zákaznice objednávají, patří šedá a tmavě modrá. Výhodou těchto odstínů je jednoduchost, neboť jdou snadno kombinovat s různými outfity.

Mnoho žen často dává přednost značkovým kabelkám, protože jim podle jejich názoru zvyšují společenský status. Dnes je nabídka kabelek opravdu velmi široká, nelze tak jednoduše definovat určitý trend. „Všimla jsem si, že plastové kabelky, které lze skládat z různých částí jako stavebnici, jsou nyní velmi rozšířené. Jde však o módní trend, který si myslím velmi brzy odezní,“ míní Andrea.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také