O ženách, které dělají to, co milují
Podnikatelka Eva před pár týdny přišla o všechno. Zvládnu to, říká odhodlaně
vložila 9.10.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikatelka Eva před pár týdny přišla o všechno. Zvládnu to, říká odhodlaně

Eva Urbanová původně pracovala ve farmacii a do podnikání se pustila po zranění dcery, které ji donutilo zvolnit. Na trhu jí chybělo něco ryze českého, poctívého a chutného, zároveň bez konzervantů a barviv. Rozhodla se, že bude propagovat poctivé české lahůdky v dřevěné bedýnce ruční výroby a svému nápadu dala jméno České bedýnky. „Obsahem bedýnek jsou regionální tradiční trvanlivé potraviny od poctivých výrobců z Čech a Moravy,“ popisuje Eva Urbanová. Měla úspěch, akorát ještě absolutně netušila, co všechno ji v podnikání potká.

Krátce po založení podnikání před třemi lety otěhotněla. I přesto se rozhodla podnikání nevzdat a hned po šestinedělí už otevírala v rodných Pardubicích vlastní vysněný obchod. „Klidně přiznám, že jsem ho ze začátku musela dotovat z mateřské, nájem není žádná legrace, ale zvládli jsme to,“ vypráví. Odměnil ji loňský podzim, kdy se jí začali zákazníci vracet a hojně nakupovali na Vánoce.

České bedýnky obsahují regionální produkty od výrobců z Čech a Moravy

Obchod se slušně rozjel a Eva pracovala i 17 hodin denně. Otevřeno měla dvakrát týdně a stále hledala rovnováhu mezi prací a rodinou. Před třemi týdny ovšem Eva objevila svůj obchod v troskách.

„Obchod jsem si otevřela v nejvyšším bytovém domě v Pardubicích a 12 pater, jak se ukázalo, má i své nevýhody. Paní z prvního patra byla na dovolené a zbylých 11 pater splachovalo k ní do bytu. Když jsem přišla do obchodu, našla jsem ho celý vyplavený, včetně veškerého zboží a příprav na Vánoce,“ popisuje smutně podnikatelka, která i před nenadálá úskalí věří, že všechno zvládne.

Vyplavený obchod tak, jak ho Eva našla

Nešťastná událost ji donutila pár věcí přehodnotit a nastavit priority. "Postupně promýšlím, jak dál, jak bedýnky uchopit a opět nastartovat. Taky mi došlo, že už bedýnky nechci táhnout sama a budu k sobě chtít někoho přibrat. Tím, že dělám vše jen já, své podnikání brzdím,“ uvědomuje si Eva. Také se chce více věnovat sama sobě. „Podnikatelka, která je zároveň i mámou, občas zjistí, že sama na sebe opravdu zapomíná.“

Eva dnes ještě není rozhodnutá, jak přesně bude pokračovat. Ráda by co nejdříve naskladnila e-shop a vyřídila všechny objednávky na Vánoce. Na nový prostor nespěchá a věří, že všechno nakonec dopadne tak, jak má„Nejvíce mě podržely všechny reakce nejbližších, nabídky pomoci od dobrovolníků, ale i vlna solidarity na sociálních sítích. Také jsem letos získala 3. místo v Ženě regionu za Pardubický kraj a nyní mě zákazníci a fanoušci nominovali do soutěže Český Goodwill. To jsou pro mě jasné signály, že mám podporu a mám jít dál. Nic se vzdávat nebude,“ uzavírá Eva s úsměvem

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také