Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Podnikat začala v padesáti. Uspěla s farmářskými potravinami
vložila 21.11.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikat začala v padesáti. Uspěla s farmářskými potravinami

Hlavní motivací Ivety Churavé pro vstup do podnikání bylo, že chtěla dělat něco smysluplného. Rozhodla se pro prodej farmářských potravin a neudělala chybu. V současnosti úspěšně provozuje dvě prodejny v Plzni.

„Moje podnikání začalo klasicky chybami. Na počátku jsem se rozhodla pro franšízu již zavedeného podniku, ale nefungovalo to. Po krátké době jsem zjistila, že výhody této konkrétní spolupráce nejsou veškeré žádné a z obchodního vztahu jsem musela složitě odcházet,“ popisuje Iveta, která si posléze rozjela vlastní "Obchod u Lidušky". A vyplatilo se.

Před vstupem do podnikání se Iveta vzdala klasického zajištění. 20 let pracovala pro jednu firmu, z toho 12 let na postu ředitelky. Všechny tyto jistoty musela opustit. „Pokud firma funguje správně, zaměstnanecký poměr vytváří životní jistoty. Pracovala jsem na vysoké pozici, proto jsem byla zvyklá na všechno to, co s sebou nese i podnikání – zodpovědnost, rozhodnost nebo odolnost vůči stresu. Největším rozdílem je pro mě ale svoboda, kterou jsem podnikáním získala.“

Pro své podnikání od začátku nepotřebuje žádnou zvláštní propagaci. Bohatě stačí, když si lidé mezi sebou řeknou, že jim chutnalo. „Máme štěstí, jídlo je jednou ze základních lidských potřeb, a když je dobré, propaguje se samo. Zakládám si na tom, že se náš personál usmívá. Vracíme se k tradici typického českého obchůdku.“

Za největší úspěch považuje Iveta to, jaký se jí podařilo dát dohromady kolektiv. „Mám úžasný tým. Hrdá jsem i na to že se mi podařilo otevřít dvě prodejny v průběhu tří let. A ten největší úspěch mě určitě teprve čeká,“ říká Iveta s úsměvem. S čím naopak bojuje, jsou úředníci a často nesmyslné kontroly.

Své plány do budoucna zatím prozrazovat nechce. „Poslala jsem je do vesmíru. Všeobecně se totiž ví, že vesmír není žádný trouba a pochopí to,“ uzavírá podnikatelka s úsměvem.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také