O ženách, které dělají to, co milují
Podnikání přes Atlantik. Dvě kamarádky vyrábí a prodávají dámské motýlky, i když jsou od sebe tisíce kilometrů
vložila 8.1.2018
21.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,200 22,500
Chci
vyměnit
EUR

Podnikání přes Atlantik. Dvě kamarádky vyrábí a prodávají dámské motýlky, i když jsou od sebe tisíce kilometrů

Iveta Kudelová a Helena Soukupová se pustily do skutečně netradičního byznysu. Jako první v Čechách provozují ryze dámské motýlkářství a kravatářství. Vymýšlí vlastní střihy, látky si vozí z Anglie a finální práce šiček se odehrává v malé dílně na Severní Moravě. Prodávají je po celém světě.

Jejich podnikání je stále na začátku. Do samotného prodeje se pustily vloni v říjnu a předcházely mu téměř dva roky příprav. Dnes svou firmu řídí napůl z Čech a napůl z Ameriky. „Já mám na starosti hlavně produktovou část, od střihů a hledání originálních materiálů až po samotné ruční šití. Moje kolegyně Helena má zase pod palcem všechno kolem webu, e-shopu a sociálních sítí, což hravě zvládá i ze San Francisca,“ popisuje Iveta.

Před vstupem do podnikání pracovaly kamarádky ve finanční a manažerské sféře. Největším rozdílem v podnikání pro ně je, že si teď mohou vybírat, s kým budou spolupracovat. „Je pro mě naprosto klíčové potkávat se při práci s lidmi, se kterými si předáme energii i inspiraci. Řešit jen to, co je podstatné a dojít společně k výsledku,“ popisuje podnikatelka Iveta Kudelová.

Svůj produkt prodávají jak v Čechách, tak i ve světě. Třeba přes portál Etsy nebo přes Amazon. Helena se zároveň účastní různých komunitních a prodejních akcí v USA. Daří se jim tedy oslovit zákaznice z celého světa. „Snažíme se především o to, aby dámy viděly motýlky a kravaty naživo, nebo alespoň nafocené i s outfitem.  Dokážou si tak lépe představit, jak se dá tento netradiční doplněk nosit. Je neuvěřitelné, jak je pak člověk nepřehlédnutelný,“ popisuje Iveta.

Ač dámy kompletně změnily obor a absolutně netušily, do čeho jdou, rozhodně nelitují. Těší je, že i ženy našly odvahu nosit doplněk, který je tradičně počítán za pánský. Do budoucna si přejí především, aby je podnikání bavilo a živilo. Také by chtěly za pár let vlastní krejčovskou dílnu a aby jejich výrobky dál dělaly radost. „Chceme dělat ženy hezčí, zevnitř i zvenčí,“ uzavírá Iveta.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také