O ženách, které dělají to, co milují
Podnikání od nuly a bez investorů. Zuzana rozjela unikátní dárkovou službu
vložila 13.12.2017
19.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,100 22,400
Chci
vyměnit
EUR

Podnikání od nuly a bez investorů. Zuzana rozjela unikátní dárkovou službu

Zuzana Buchalcevová věděla už odmalička, že chce podnikat a mít vlastní firmu. Když se po vysoké rozhodovala, co dál, zaměstnala se ve velké firmě, aby nabrala potřebné zkušenosti a učila se od těch nejlepších. Nakonec ale věci vzaly rychlý spád. „Vystřízlivěla jsem a pochopila, že korporace mají uvnitř pevné hranice a plno byrokracie a postrádají nadšené lidi, kteří mají doopravdy rádi svou práci. To nebylo pro mě, a tak jsem zamávala skvělé kariéře a pustila se do podnikání dříve, než jsem čekala,“ objasňuje Zuzana.

Rozhodnutím podnikat jí začala největší škola života. Začala studovat podnikatelskou literaturu a rady odborníků a také navštěvovat akce pro podnikatele. A především vymyslela službu, která jí na trhu chyběla – unikátní dárkový balíček Lískový oříšek. „Každý balíček obsahuje tři designové výrobky s příběhem, osobní vzkaz, dárkovou krabičku a osobní doručení přímo obdarovanému ve stanovený čas,“ popisuje Zuzana Buchalcevová.

Dárky do Lískového oříšku vybírá na akcích špičkových českých a zahraničních výrobců. Sleduje novinky v oblasti designu a hledá neokoukané nápady. Zakládá si totiž na tom, že zákazník najde v dárkovém balíčku skutečný originál. „Náš Lískový oříšek je vhodný ke každé příležitosti, od narozenin až po svatby a samozřejmě pod stromeček,“ vypráví mladá podnikatelka.

Když se do Lískového oříšku po škole a krátké práci pro korporaci pouštěla, podpořil ji její bratr. „Pomohl mi svými technickými znalostmi a přidal i notnou dávku kreativity. Vytvořili jsme spolu skvělý tým, na kterém jsme mohli stavět a dál ho rozšiřovat.“

Nejtěžší pro Zuzku zatím je prodávat. „Může to znít komicky vzhledem k tomu, že základem mého podnikání je prodej. Jenže já jsem skromný člověk, který se nerad veřejně chválí. Takže se snažím na sebeprezentaci pracovat, abych lidem dokázala přiblížit výjimečnost našeho produktu.“ S čím je Zuzka naopak spokojená je právě skutečnost, že se jí bez pomoci investorů podařilo rozjet vlastní byznys, ze kterého mají lidé radost.

Za pár let by Zuzka ráda viděla svůj projekt jako lídra na trhu dárkových služeb. V příštím roce by se pak ráda etablovala na poli firemních dárků. „Je to velmi zajímavý segment, kde je prostor pro realizaci a inovaci. Propiskám a klíčenkám už odzvonilo,“ uzavírá Zuzana.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také