Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Podnikání je napadlo na zkušené v Austrálii, začali s ním úplně bez peněz
vložila 25.5.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikání je napadlo na zkušené v Austrálii, začali s ním úplně bez peněz

Mít své sny denně na očích. To je základem úspěchu. S touto myšlenkou pracuje i projekt MapyourDreams, který mají na svědomí dva mladí nadšenci a zároveň pracovní i životní partneři Katka s Martinem. Tuhle motivační mapu si můžeme snadno pověsit na zeď a zaznamenávat si do ní vše, po čem toužíme, nebo třeba i to, čeho jste už jsme dosáhli.

„Naše mapa vede k větší organizovanosti, dodržení slibů, které jsme dali sami sobě. Nesmírně důležité totiž je neustále si připomínat kam v životě směřujeme a proč,“ vypráví Katka, která podniká společně s přítelem.

„Rozhodnutí podnikat padlo v Austrálii, kam jsem odjel na zkušenou a po čtyřech měsících se ke mně přidala i Katka, která musela v Čechách dokončit semestr. Seděli jsme na Manly beach a hovořili o motivaci. Nevyhovovaly nám listovací diáře jak na krátkodobé, tak na dlouhodobé cíle. Chtěli jsme jeden organizovaný list, na kterém bychom měli zaznamenané plány na rok dopředu. Tak padlo poprvé slovní spojení ,,motivační mapa” neboli mapa snů. Proč už to někdo nevymyslel? Tak jsme se po návratu do Čech do toho opřeli my”.

 

S realizací začali postupně téměř bez peněz, které využili na velké cestování z Austrálie domů. Věděli, že nechtějí investora, protože si chtějí dělat vše podle svého a také se naučit, jaké to je zrealizovat vlastní sen. „Přítelkyně si vzala na starost design map, tvorbu webu, fotografování, správu sociálních sítí a naučila se s grafickým programem. Já komunikoval s dodavateli a hlídal finance,“ popisuje fungování svého byznysu mladý podnikatel, který si podnikání v páru nemůže vynachválit. „Je to jen o tom to od začátku správně uchopit a pak už to jede samo. A když přijde na výměnu názorů, vztah to může i posílit.“

Samotný prodej spustili o loňských Vánocích, kdy si produkt bez většího marketingu ihned našel první klienty. „V současné době se zaměřujeme na online marketing a živé konference, kde chceme dát o svém produktu vědět. Postupem času bychom se chtěli rozšířit i do firem, které se zabývají osobním růstem,“ vypráví Martin. 

Na podnikání je zaujala především možnost dělat si věci podle sebe a svoboda. „Nemusíte se nikoho na nic ptát ani se nikomu omlouvat. Ale když přijdou ty horší chvíle, jste to jenom vy, kdo může firmě pomoci,“ popisuje Kateřina. „Zatím jsme řešili problémy typu kvality tisku, nedodání doplňků k mapě včas apod., ale nebylo to nic, co by se nedalo vyřešit. V současné době je největší překážkou přesycenost trhu. Ať už máte sebelepší nápad, bez chytré propagace to prostě nejde,“ dodává.

Za pár let se dvojice, která zatím podniká po večerech, vidí v pěkně zařízené kanceláři, kde pracují i na dalších podnikatelských záměrech. „Plánujeme dětskou verzi i více jazykových mutací. Také bychom mapu rádi dostali k protinožcům, kam se chceme časem znovu podívat,“ uzavírají oba.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také