O ženách, které dělají to, co milují
Po porodu dcery si prošla peklem. Dnes pomáhá ženám v podobné situaci
vložila 8.11.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Po porodu dcery si prošla peklem. Dnes pomáhá ženám v podobné situaci

Martina Chomátová realizuje svůj sen. Své podnikání zaměřila na ženy s malými dětmi, které se po porodu necítí úplně nejlépe nebo zažívají poporodní deprese. „Snažím se vytvořit prostředí, kde se ženy se svými nepříjemnými stavy budou cítit přijímané a najdou směr a inspiraci kudy se dál vydat,“ popisuje podnikatelka Martina, která poporodní deprese sama zažila.

Nová situace a stavy, na které nebyla připravená, vyvrcholily několika měsíci deprese. „Mít dítě pro mě bylo v lecčem to nejnádhernější, co jsem v životě zažila. Zároveň jsem ale zažila i několik opravdu těžkých měsíců a právě o to bych se ráda podělila a dodala odvahu dalším ženám, které to třeba mají podobně,“ vypráví dnes Chomátová.

Ženám nabízí e-booky, knihu i online kurz. „Většinu svých zákazníků nacházím online. Moc mě totiž baví online propagace – práce s facebookem, marketing nebo tvorba na blog, ať už se jedná o články nebo třeba videa,“ říká mladá podnikatelka. Ve svých článcích, knize i kurzech předává své know-how, jak se po porodu opět cítit spokojená sama se sebou.

V podnikání se Martina našla. Vyhovuje jí větší míra svobody i to, že dělá, co ji baví, a zcela tvoří svou pracovní náplň. Samozřejmě je zde ale větší míra zodpovědnosti a nutnost veškeré trable řešit sama. „Důležité je brát si věci co nejméně osobně,“ radí Martina a dodává: „Ženě, která váhá zda se má pustit do podnikání bych poradila, aby se pustila do tématu, které ji dělá radost, naplňuje ji a dává jí smysl. Protože takovému tématu se bude věnovat i přes občasné nepříjemnosti s láskou. Bude mít vnitřní motor, který jí bude hnát dál každý den.“ Nejtěžší na podnikání je pro Martinu rozhodně úředničina, papírování a daně. Základem je tak podle ní dobrá účetní.

Do budoucna Martina plánuje další knihu o tématu poporodních depresí. Následovat bude i online kurz. „Další aktivity bych pak ráda propojila i s toulkami po celé České republice, které mně osobně hodně pomohly, když bylo nejhůře,“ uzavírá Martina Chomátová.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také