O ženách, které dělají to, co milují
Petra začala podnikat se svojí maminkou. Byznys dokáže skloubit i s výchovou dětí
vložila 22.2.2018
21.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,200 22,500
Chci
vyměnit
EUR

Petra začala podnikat se svojí maminkou. Byznys dokáže skloubit i s výchovou dětí

Petra Kopuletá začala podnikat hned po vysoké, kdy spolu se svojí maminkou založila PR a eventovou agenturu PETRARKA PR. Než se postavila na vlastní nohy, sbírala zkušenosti po reklamních agenturách. „Vařila jsem kafe, učila se grafiku, komunikovala s médii a pracovala na eventech od A do Z,“ popisuje Petra.

Přechod do podnikání pro ni byl naprosto přirozený i díky tomu, že oba její rodiče byli většinu profesního života na volné noze. „Také je to asi dáno mou povahou. Jsem ráda, když jsou věci po mém a s autoritami se těžko vyrovnávám, na což jsem v zaměstnání občas narážela,“ vypráví s úsměvem Petra Kopuleta.

Předmět podnikání byl nasnadě, protože jak Petra, tak její maminka měly již zkušenosti v oblasti PR. Jejich agentura se tak stará klientům především o propagaci, eventy a sociální sítě. „Vrhly jsme se do toho možná tak trochu po hlavě, ale jen proto, že jsme obě věděly, že společně tvoříme silný tým.“ Na začátku pracovaly pod jménem již zavedené společnosti, dnes si k nim nové nabídky hledají cestu hlavně přes portál Na volné noze. „Snažíme se zastupovat především společnosti, jejichž produkty jsou nám blízké,“ upozorňuje Petra.

S čím zatím jejich agentura nejvíce bojuje? Především s nepochopením toho, jak vypadá jejich práce v praxi. „Navíc hodně firem se snaží tlačit cenu za PR služby co nejvíce dolů,“ popisuje Petra a dodává: „Také chtějí okamžitě vidět výsledky, což v PR není možné.“

Za největší výhodu podnikání naopak považuje, že může o svém čase rozhodovat sama. Sice to občas znamená pracovat dlouho do noci nebo o víkendu, ale zase si člověk může dopřát volno, kdy potřebuje. „Právě díky tomu se mi daří skloubit mateřství s podnikáním, což zároveň považuji za svůj největší úspěch.“

V současné době jsou pro Petru nejdůležitější dvě malé dcery, a jakmile se vrátí do práce naplno, chce pokračovat v tom, co umí nejlépe. „Svou práci mám ráda a baví mě. Když se díky ní nám i klientům daří, je to skvělý pocit. Mé plány do budoucna jsou dál budovat PR agenturu,“ uzavírá Kopuleta.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také