Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Šije oblečení a prodává látky. Petra podniká na mateřské a její firma roste rychleji než její čtyři děti
vložila 7.11.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Šije oblečení a prodává látky. Petra podniká na mateřské a její firma roste rychleji než její čtyři děti

Na začátku všeho jsem byla já a moje čtyři děti. S podnikáním jsem začala doslova z nutnosti, protože najít práci se čtyřmi malými dětmi bylo prakticky nemožné,“ vzpomíná Petra Plemlová, zakladatelka e-shopu Unodesign. Nejprve si založila profil na Fleru, kde začala prodávat krajky, nitě, knoflíky a s nadsázkou říká, že firma rostla rychleji než její děti. V současné době vlastní úspěšný e-shop s látkami unuodesign.cz, které sama navrhuje. „Z těchto látek pak vyrábím a šiji dětské oblečení,“ upřesňuje.

Petra původně pracovala jako učitelka v mateřské školce. Už tehdy si říkala, jak nepraktické je dětské oblečení, které kolem sebe viděla. To ji motivovalo začít šít jednoduché oblečky, jež si bez problému obléknou i tříleté děti. „Začala jsem šít oblečení pro děti, na kterém nenajdete žádné knoflíky a zbytečné zipy, jež by děti jen trápily. Mé kalhoty si dokonce mohou obléct obráceně, aniž by to bylo poznat,“ vysvětluje svůj hlavní záměr. Praktickou stránkou není jen samotný střih, ale také funkční materiály, které z návštěvy kaluže udělají velké dobrodružství a dítě zůstane v suchu.

Jelikož jsem dnes také maminkou, veškeré oblečení, které ušiji, zkouším nejprve na svých dětech. Ony jsou vždy první, kdo mé modely nosí,“ dodává s nadšením. Ačkoliv se zpočátku jednalo spíše o malý přivýdělek, před čtyřmi lety přišel zlom. „Dnes už bývalý manžel mi tehdy zdemoloval celý byt včetně zásob materiálu, ze kterého jsem šila. Naštěstí v té době jsem kolem sebe už měla vybudovanou komunitu maminek, které mě podržely. Ze zbytků látek, které přežily řádění mého manžela, jsem začala šít dětské pleny, které jsou dodnes nedílnou součástí mého podnikání,“ pokračuje Petra ve svém vyprávění.

Postupně opět postavila svou firmu na nohy, vrátila se k šití dětského oblečení a začala prodávat i samotné látky. Od té doby se Petra raduje ze vzrůstajícího počtu objednávek. „Jsem moc hrdá na to, kolik maminek u nás šije oblečky pro své dětičky a ještě raději jsem, když vím, že k tomu mohu přispět svými látkami,“ říká. Tyto látky většinou sama kreslí, navrhuje a nechává si je tisknout v tiskárnách, dle svých představ plést v pletárnách a upravovat v barvírnách.

V mé nabídce najdete nejen mnou navržené látky, ale také neautorské. Jako jediný prodejce v ČR se zaměřujeme na prodej látek bezpečných pro děti do 3 let. Je to sice spousta administrativy a papírování, ale pocit je zkrátka nenahraditelný,“ dodává.

Z látek dále šije dětské softshellové oblečení a pleny, které prodává jak koncovým zákazníkům, tak velkoodběratelům. „Naše látky reflektují současnou poptávku a hlad po inovativních vzorech a barvách pro děti. Tím, že si látky sami vyrábíme, máme široké pole působnosti a můžeme vyslyšet hlas našich zákaznic,“ vypočítává Petra hlavní přednosti svého e-shopu. V jejím portfoliu tak maminky najdou převážně softshellové kalhoty a bundy, čepice a nákrčníky a také dětské pleny.

Ačkoliv zpočátku šila a prodávala sama, dnes už by rozsah svého podnikání bez pomoci nezvládala. „Zaměstnávám asi 50 lidí, kteří mi s chodem obou e-shopů pomáhají. Bez nich bych rozhodně nebyla tam, kde jsem. Oni mají velký podíl na současném úspěchu mé firmy, a to jim patří velký dík,“ říká Petra.

Podnikání jí umožňuje dělat to, co ji baví, a také mít čas na své čtyři děti. „Nepracuji celý den, citlivě si práci rozděluji tak, abych mohla obstarat rodinu. Mé děti mě přeci jen potřebují. Nechci být pouze úspěšnou podnikatelkou, ale především skvělou mámou,“ uzavírá.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také