O ženách, které dělají to, co milují
Nikola Mendyka potřebovala vhodný výrobek pro své miminko. Nakonec si ho celý vymyslela a úspěšně při mateřské rozjela podnikání
vložila 11.10.2017
21.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,200 22,500
Chci
vyměnit
EUR

Nikola Mendyka potřebovala vhodný výrobek pro své miminko. Nakonec si ho celý vymyslela a úspěšně při mateřské rozjela podnikání

S Nikolou se známe od vysoké školy to, že má obchodní talent jsem věděla už tehdá, ale že ho zúročí mimo obor hotelnictví a cestovní ruch, mě překvapilo. Co stálo za jejím projektem je mi jasné. Narodil se ji syn. A jak už to bývá, my mámy, pro spokojenost našich dětí umíme překonat i samy sebe.

Mám pravdu Niky, bylo tvojí inspirací k vlastnímu podnikání narození miminka?

"Ano je to tak, za celým projektem stojí můj syn Tobiáš, díky němuž vznikl i název TOBI. Zoubky mu začaly růst hodně brzy asi už ve 2,5 měsících a já začala řešit co by mohl kousat aby se mu ulevilo. Sehnat kousátko pro takto malé miminko byl oříšek. Potřeboval lehké a perfektně padnoucí do drobné ručičky. Nabídka českého trhu mě vůbec neoslovila a tím se rozeběhlo kolečko pátrání. Hledala jsem tak dlouho dokud jsem nenarazila na potravinářský silikon a výrobky z něj.

Produkty na zahraničních trzích mne okouzlily a od té doby jsem začala koketovat s myšlenkou rozjet vlastní business. Nabídnout českým maminkám stylové doplňky, které je budou bavit - ozdobí jimi své moderní kočárky a outfity svých dětiček a zároveň dětem pomůžou k prořezávání zoubků"

Co tě inspirovalo ohledně designu? A jaké materiály krom potravinářského silikonu používáš? 
 
"Zásadní v mé designerské práci je jednoduchost a minimalismus. Od TOBI žádné divočiny nečekejte. Na naše výrobky používáme 100% potravinářský silikon splňující přísnou certifikaci pro evropský trh EN71 (označení CE na výrobcích) a produkty doplňujeme dřevěnými komponenty.
 
Výhodou potravinářského silikonu je zdravotní nezávadnost. Neobsahuje ftaláty, PBA, těžké kovy, PVC a latex. Silikon nepohlcuje pachy, je hypoalergení, hygienický a odolný vůči bakteriím. Naši předností je i fakt, že komponenty odebíráme přímo od výrobce, v obchodním řetězci nefiguruje žádná třetí strana a my známe původ zboží."
 
 
Nápad je to krásný ale co finance? Měla jsi na začátku nějaký budget nebo třeba i investora?
 
"Zariskovala jsem. První objednávku zboží jsem zafinancovala z vlastních rezerv a s pomocí rodiny. Když si vzpomenu jak jsem u první objednávky promýšlela každý korálek, kolik čeho objednat. Musím se smát Nevěděla jsem jak české maminky zareagují na námi nastavený styl."
 
A oni myslím reagují nadšeně, v jednoduchosti je krása! Jáké máš s projektem další plány a ambice?
 
"Moje ambice? Jedna ze vzdálených vizí, ke které vede dlouhá cesta je rodinný fungující podnik. Aktuálně po prvním půl roce posouváme naše výrobky do dalších distribučních kanálů. Jsme kousek od spuštění vlatního e-shopu a domlouváme zajímavé spolupráce s partnery, kteří sdílejí naše myšlenky a styl.
 
Myslím si že do budoucna by mohl business dobře fungovat, ale aktuálně pro mne představuje přivýdělěk k mateřské. Jako každé podnikání vyžaduje maximální nasazení na 100%, spíš na 150%. Nic nespadne samo z nebe."
 
 
A to se s malým rošťákem asi moc snadno zrealizovat nedá viď?

"TOBI vznikal, když vedle mne leželo klidné, spinkající miminko a teď máme doma pořádného divocha, který v noci nespí a přes den dračí. Bez pomoci manžela a rodiny, by TOBI nemohl fungovat. Čas je pro mne vzácná komodita a snažím se ho maximálně využít. Vím, že stále máme rezervy, kde zapracovat a kam se posouvat."
 
Ukončuje naše povídání krásná maminka a já jí přeju, ať se jí moc daří!
Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také