Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Práce ve velké firmě ji stresovala. Věrka začala vyrábět osobní přáníčka, která jdou na dračku
vložila 3.12.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Práce ve velké firmě ji stresovala. Věrka začala vyrábět osobní přáníčka, která jdou na dračku

Většinu svého profesního života strávila Věra v mezinárodních korporacích. „Prošla jsem různými pozicemi, které byly od počátku nějak spojené s marketingem, což byl můj hlavní obor,“ přiznává Věra Hrdličková. Náročná práce si brzy začala vybírat svou daň – stres a nekončící únava se odrazily na zdraví. „V té době jsem si uvědomila, že bych chtěla dělat něco více za sebe, ale čím více jsem se snažila něco smysluplného vymyslet, tím hůře to šlo,“ vzpomíná. Dnes se věnuje tvorbě přáníček, kterými dělá radost sobě i ostatním.

Nápad přišel ve chvíli, kdy to nejméně čekala. „Najednou jsem začala mít nutkavou potřebu něco tvořit vlastníma rukama. Vzala jsem si papír a začala si hrát. Své výtvory jsem dávala blízkým, kteří byli nadšení,“ pokračuje Věra. Sama však přiznává, že si nikdy nepřipadala jako výtvarnice a jednoduše sama sebe označuje za „tvořilku“.

Vždy jsem ráda navštěvovala akce s autorskou tvorbou. Na jednom takovém setkání mě kamarádka opětovně pošťouchla, ať se na příští zkusím také přihlásit. Nakonec jsem sto zkusila a musím říci, že to pro mě byla nová zkušenost, která mě nakopla k dalšímu tvoření,“ vysvětluje.

A tak vznikla Věrčina vlastní značka s poetickým názvem Veverčina přání. Nejprve vyráběla papírové gratulace. Postupně k nim začala přidávat další nezbytnosti pro milovníky papíru – notesy, zápisníky, dárkové krabičky, záložky a další. „Hodně výrobků průběžně vzniká na podnět mých zákazníků, nebo když sama cítím, že něco podobného na trhu chybí,“ říká Věrka. Aktuální novinkou je samolepící pečeť.

Veškeré výrobky si Věra vyrábí sama, nespolupracuje s žádnou tiskárnou ani nepoužívá polotovary. Vyjma tvoření se věnuje ještě marketingu, který nadále zůstal její srdcovkou. „Jen trochu z jiné pozice, než jakou jsem zastávala v minulosti. Působím jako externí kreativec a konzultant pro živnostníky a malé firmy. Když mám unavené ruce, jdu se věnovat tvorbě virtuální, a když je přetížená hlava, utíkám tvořit rukama,“ dodává s úsměvem.

Hlavním mottem Veverčina přání je „není důležité k čemu přejete, ale komu.“ Věrka nevyrábí generická přání k narozeninám, k svátku, Vánocům či sňatku. Jsou určená pro konkrétní lidi. Sama si tak splnila svůj sen, kterým bylo plnit přání ostatním. „Nesmírně mě baví proces tvorby přání na zakázku. Snažím se lidem ukázat jinou cestu, než kterou jim linkují běžné maloobchodní prodejny,“ říká. Zároveň dodává, že svátky a narozeniny má každý, přání jsou většinu obecná a neosobní. Ale kolik je například Marcelů kamioňáků se zálibou v rybaření? Nebo lidí, kteří milují kočky a mohou dostat přání k životnímu jubileu s odpovídajícím počtem otisků tlapek.

Věrka se snaží, aby přáníčka byla co nejvíce osobní, ručně tvořená. Hraje si s barvami a snaží se ukázat, že přání nemusí být jen grafika natištěná na bílém papíře. Nejvíce ji naplňuje ta nekonečná svoboda v tvorbě. Inspiraci vnímá všude kolem sebe, nápadů má mnoho. Nejvíce ji baví možnost pracovat střídavě rukama a hlavou. Kombinace tvorby a marketingu je pro ni ideální. Může tak dokonale uplatnit své schopnosti a znalosti.

A jaký sen by si ráda splnila? „Chtěla bych mít vlastní prostor, něco mezi ateliérem, papírnictvím, dárkovým obchodem, knihovnou a kavárnou. Takový multifunkční prostor určený k setkávání a tvoření, místo splněných přání,“ uzavírá.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také