Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nechtěla kupovat drahé plenky pro syna, dnes má díky tomu prosperující podnikání s několika zaměstnanci
vložila 15.10.2016
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nechtěla kupovat drahé plenky pro syna, dnes má díky tomu prosperující podnikání s několika zaměstnanci

Leona Moser začala podnikat z jednoduchého důvodu – z principu odmítla kupovat pro svého syna látkové pleny za 35 korun kus. Poctivě obvolala všechny možné distributory plenkoviny a všichni až na jednoho ji odmítli s tím, že prodávají jen velké množství. Až se v jedné firmě dovolala přímo na ředitele, který jí sice napoprvé odmítl, ale druhý den volal zpátky, že ho dlouho nikdo tak nepobavil. A plácli si. Na 300 metrech materiálu.

Leona se synem Lukášem

Plné pracovní nasazení ve "Správné pleny baví"

Když Leona přinesla svojí mamince, švadleně, takové množství látky, ta prý málem vyskočila z kůže. „To bylo řevu. Co prý s tím budeme dělat a jestli jsem se nezbláznila,“vypráví dnes se smíchem Leona. Nakonec z toho její maminka, bývalá mistrová, ušila 400 kusů plenek. A jelikož jich Leona pro syna Lukáše na látkování potřebovala jen 80, zbytek začala prodávat na malých dětských bazárcích ostatním maminkám. Každé ráno jsem po probuzení běžela k počítači a tleskala jsem, když se něco prodalo,“popisuje Leona své začátky. Podnikání, i když v té době ještě malé, bylo na světě.

Leony maminka při práci

Dnes má několik zaměstnanců, více než 15 000 fanoušků na facebooku a spoustu spokojených zákazníků. Jak se jí to podařilo? Byla v pravou chvíli na pravém místě se správným produktem. Maminky se začaly ptát po rozšíření sortimentu, tak se postupně přidávaly barevné vzory. V dnešní době náš sortiment zahrnuje kompletní výbavičku pro miminko, co se týče bytového textilu - od plínek, přes přebalovací podložky, povlečení, hrací deky, tee-pee až po mantinely do postýlek,“ vypráví nadšeně majitelka obchodu Správné pleny baví.

Zboží připravené na rozeslání zákazníkům

Těžko uvěřit, že začala podnikat teprve loni v červnu. Je ale cítit, že úspěch rozhodně není zadarmo. „Chcete podnikat? Jděte do toho! Ale je to tvrdé. Pokud budete podnikat na 100 %, můžou se vám začít drolit vztahy, rodinné vazby… Doporučuji mrknout se na film Stážista, tam je to přesně znázorněno,“ směje se dnes Leona, kterou veselost neopouští ani při pracovním nasazení až 18 hodin denně.

Leonina "zeď slávy" 

„Když děláte sami na sebe, pracujete 24 hodin denně. Odměnou vám ale je svoboda a kreativita. Kdybych znovu začínala podnikat, určitě bych si dala pozor na pár věcí – třeba bych rovnou najala zaměstnance místo množství pomocníků, u kterých můžete časem zjistit třeba to, že vás kopírují…,“ vzkazuje ženám, které o podnikání uvažují Leona, které dělají nějvětší radost fotky od spokojených klientek. „Věším si je na stěnu a dokážou mě úžasně povzbudit,“ uzavírá podnikatelka.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také