Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nebavily ji šperky bez významu, tak začala vyrábět vlastní. Bářiny náramky jsou jedinečné
vložila 11.12.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nebavily ji šperky bez významu, tak začala vyrábět vlastní. Bářiny náramky jsou jedinečné

"Jsem člověk, který si vždy jde za vším, co si umane,“ říká o sobě Bára Pavlíková. Před pár lety se toužila stát učitelkou v mateřské školce. Touto cestou se nakonec nevydala, ale pár let vyučovala ve školce různé kroužky. Nějaký čas se věnovala také modelingu, ale snila o tom, že by tuto branži ráda poznala i z druhé strany. „Tento sen se mi také splnil. Práce v modelingové agentuře mě bavila, přesto jsem se rozhodla ji na začátku tohoto roku ukončit,“ pokračuje Bára. Přestěhovala se do nového města a začala od nuly.

Našla si práci jako správce sociálních sítí pro několik firem. A protože je kreativní duše, jak o sobě hrdě říká, vrhla se ještě na podnikání. „Jednoho dne mě napadlo vytvořit jedinečné náramky s významem, které budou více než jen obyčejný šperk. Tento nápad se mě držel dlouho, tak jsem do tohšla,“ směje se.

Začala vyrábět náramky pod názvem Víc než náramek, protože ji nebavily šperky bez jakéhokoliv významu, a ještě za přemrštěné ceny. „Můj e-shop nabízí ženám možnost vytvořit si šperk, který je jedinečný, má pro ně opravdový význam a připomíná jím důležité okamžiky a vzpomínky,“ vysvětluje svůj podnikatelský záměr. Smysl své práce vidí nejen v tom, že může dělat radost, ale také v pomoci potřebným. „Z každého prodaného náramku věnuji 5 % na opuštěné pejsky a kočky v azylu Handipet Rescue,“ dodává.

Víc než náramek funguje tak, že zákazník si zvolí barvu základního náramku a k němu volí přívěsky, které pro něho mají určitou symboliku. „Nabízím náramky, které vyjadřují, jací jsme, co je pro nás důležité, jaké máme sny, touhy a zážitky. Náramky, které budou mluvit za nás a stanou se víc než jen pouhou ozdobou. Sami si je vytvoříte a budou jedinečné,“ říká Bára.

Bářin e-shop je sice v začátcích, ale sama s nadšením říká, že se jí daří. O náramky je větší zájem, než čekala, což jí dělá obrovskou radost. „Zpočátku to bylo náročné, musela jsem do toho dát všechno a makat každý den. Důležité bylo to nevzdat, výsledky se dostavily,“ pokračuje.

„Každý náramek mi projde pod rukama, když jej sestavuji pro zákazníka, a k objednávce přijde také personalizovaný dopis,“ dodává.

Bára si dělá vše kompletně sama od designu e-shopu, přes fotky až po odesílání objednávek. Největší odměnou je pro ni zpětná vazba zákazníků. „Ve chvíli, kdy mi někdo napíše, jak je můj náramek krásný a jak ho rád nosí, vím, že to má smysl.“

Podnikání není jedinou Bářinou aktivitou. Kromě obchodu se šperky studuje na VŠE, spravuje sociální sítě firmám a píše vlastní blog. „Musím svůj čas efektivně dělit mezi všechny tyto činnosti. Víc než náramku v tuto chvíli věnuji pět až šest hodin, kdy řeším objednávky a reklamu,“ vysvětluje.

A jaké má plány do budoucna? „Chtěla bych nabídnout zákazníkům opravdu širokou nabídku přívěsků. Samozřejmě vše nemůže být hned, chce to čas. Plánuji svůj sortiment rozšířit ještě o vlastní hodinky, které budou k náramkům ladit,“ uzavírá.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také