Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nápad přišel na mateřské. Monika vyrábí plnitelné kapsičky, které ulehčí život maminkám
vložila 4.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nápad přišel na mateřské. Monika vyrábí plnitelné kapsičky, které ulehčí život maminkám

Monika pracuje jako tisková mluvčí v nemocnici a ve volném čase se věnuje svému podnikání. Jak sama říká, byla to náhoda a jako mnoho žen ji k podnikání přivedla rodičovská dovolená. „Když bylo mému synovi Dominikovi necelý rok, řešila asi jako většina maminek svačinky. Pátrala jsem po kapsičkách, které by se daly opakovaně naplnit. Ty jednorázové mi přišly hrozně neekologické a také drahé,“ popisuje myšlenku.

Plnitelné kapsičky skutečně existovaly, ale byly dostupné pouze v zahraničních e-shopech. Monika si je tedy zkusila objednat ve velkém, aby je případně mohly vyzkoušet i její kamarádky. „Holky z nich byly nadšené stejně jako já. A tak mě napadlo, proč se nezaměřit na něco podobného. Zdánlivě tak jednoduchá věc, která by usnadnila maminkám život a u nás ji nikdo nenabízí. To jsem chtěla změnit,“ říká.

Nadšení a odhodlání Monice rozhodně nechybělo. Ovšem odhodlání je věc jedna a realita druhá. „Byla jsem trochu bláhová. Do všeho jsem se vrhla po hlavě, ale byla to hodně trnitá cesta,“ vzpomíná na své nelehké podnikatelské začátky maminka Monika. Navíc tato práce byla tak odlišná od té, kterou se živila před rodičovskou, a ke které se následně vrátila – jako mluvčí pro nemocnici. „Přes den jsem pracovala a věnovala se synovi, po nocích vymýšlela svůj projekt, hledala dodavatele, řešila, aby vše splňovalo evropské normy,“ popisuje.

Ovšem tvrdá práce se vyplatila. Plnitelné kapsičky pojmenovala „DOMKY“ podle svého syna, kterého zvěčnila i na samotných kapsičkách namalovaného rukou jeho šestileté kamarádky Laury. „Přišlo mi to jako skvělý nápad přenést obrázek malovaný dětskou rukou na kapsičky pro děti, je to tak symbolické,“ říká s úsměvem.

Business se pomalu ale jistě začal rozjíždět. O plnitelné kapsičky byl velký zájem. Navíc velkou výhodou je, že v České republice byl tento produkt zcela unikátní. Na začátku byl jeden motiv klasických kapsiček o objemu 140 ml, které byly vhodné především na jogurty a ovocné pyré. Ačkoliv bylo možné je dávat do mrazničky, ohřívat ve vodní lázni a mýt v myčce, nešly vyvařit a počet použití byl omezený. „Maminky mi psaly, že by chtěly kapsičku, kterou by šlo používat neomezeně. Tak jsem vybrala silikonovou, která lze i vyvařit a ohřívat v mikrovlnce. Je vhodná také na polévky, teplé kaše a příkrmy a je větší – objem 180 ml,“ popisuje rozšíření svého sortimentu Monika.

Dnes má v portfoliu 9 různých variací, se kterými jí pomáhá grafička Dominika. „Já mám svou představu a Dominika mi pomůže ji uskutečnit, skvěle se tak doplňujeme,“ říká. Vyjma kapsiček nabízí v e-shopu Domky také doplňky ke kapsičkám, jako například šroubovací lžičku určenou pro děti do jednoho roku nebo velmi šikovný náustek proti vylití.

Ačkoliv to vypadá trochu jako scifi, Monika si dělá vše sama. Navíc má práci na plný úvazek a dítě. Ptáte se, jak to zvládá? „Těžko, ale když vás něco baví, je to vlastně relax. Podnikání se věnuji po nocích. Někdo kouká na televizi, já pracuji. Jakmile syn usne, začíná mi druhá směna, ale neměnila bych,“ směje se. Někdy jí dokonce pomáhá syn, který kapsičky testuje nebo na ně lepí etiketu se svou „podobiznou“.

Aby toho nebylo málo, Monika čeká druhé dítě, které přijde na svět za pár týdnů. Ani to jí ovšem nebrání v podnikání a aktivitách, které ji baví. Drží se totiž svého oblíbeného motta: „Když nemůžeš, tak přidej,“. A nutno dodat také heslo kapsiček: „Co si naplním, to si sním,“.

A co by Monika poradila ženám, které by chtěly podnikat? „Nebát se a jít do toho po hlavě. Ne vždy to vyjde, ale to je život. Problémy jsou od toho, aby se řešily. Zásadní je neočekávat, že něco přijde samo. Za každým úspěchem je spousta práce. A hlavní asi je dělat něco, co vás baví,“ dodává.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také