Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Mít práci, která člověka naplňuje, je dar, říká mladá podnikatelka. Její sirupy jdou na dračku
vložila 1.2.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Mít práci, která člověka naplňuje, je dar, říká mladá podnikatelka. Její sirupy jdou na dračku

V tvrdé gastronomické branži plné předpisů začala Tereza Rusková podnikat před rokem a půl. K tomu ještě studuje doktorské studium, učí a doufá, že ji jednou její podnikání plně uživí. Nakročeno má dobře, její sirupy lidem chutnají a na facebooku už posbírala skoro tisíc fanoušků.

„Od dětství jsem se zabývala rostlinami. Všemožně jsem je zkoušela a ochutnávala a zůstalo mi to i do dospělosti. Začala jsem vařit a míchat různé nápoje, esence, tinktury,“ vypráví Tereza o vzniku svého projektu Oktarína a dodává: „V sortimentu mám asi 15 příchutí sirupů, obvyklé i neobvyklé chutě - třeba máta, levandule, jasmín, růže, čokoláda nebo jehličí. Dále jsem se nedávno pustila do výroby zázvorového piva. Pivo vyrábím dle velmi staré anglické tradiční metody, ale recepturu mám vlastní. Také už delší dobu pracuji na přírodním energy drinku, který už brzy uvedu. V hlavě mám celou řadu dalších produktů, ale zatím na jejich uvedení nemám časovou ani technickou kapacitu.“

Její výrobky můžete koupit v kamenných obchodech, kavárnách, restauracících, nebo přímo u Terezy. „Na prezentaci produktů jsem doposud používala facebook, ale už mi to nestačí a řeším tvorbu webových stránek a e-shopu,“ dodává podnikatelka.

Tereza má zkušenost jak s podnikáním, tak i se zaměstnáním. Musím říct, že rozdíl mezi tím být zaměstnanec a podnikatel je obrovský. Zaměstnání není tak psychicky náročné, ale zcela postrádá kreativitu a svobodu. A to asi úplně není pro mě. Mít zaměstnání, nebo jakoukoliv práci, která člověka dobře živí a zároveň jej naplňuje, je každopádně dar,“ vypráví Tereza a pokračuje: „V podnikání je ohromná svoboda. Svoboda však s sebou nese velkou zodpovědnost. Člověk také snadno zpychne ze svých úspěchů, nebo se naopak bičuje za neúspěchy. Pokud člověk pracuje pro někoho, této zodpovědnosti se snadno zbaví. Pro mě je také velmi těžké pochopit, proč stát více nepodporuje kreativní a podnikavé lidi. Právě oni přece dělají pokrok ve společnosti.“

Do budoucna má Tereza v plánu expandovat po Česku. Své výrobky by ráda viděla na místech, která jsou jí osobně sympatická.Kupodivu nemířím a ani nechci na metu výroby ve velké neosobní továrně plné strojů. Líbí se mi představa malého klidného podniku, kde lidé pracují z lásky a kvalitně a ne pro peníze a s odporem,“ uzavírá podnikatelka.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také