O ženách, které dělají to, co milují
Měla slibně rozjetou kariéru v marketingu. Teď Kateřina radí lidem s jídlem i cvičením
vložila 2.1.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Měla slibně rozjetou kariéru v marketingu. Teď Kateřina radí lidem s jídlem i cvičením

Když se Kateřina Adámková pustila do podnikání, bylo jí 36 let a opouštěla slibně rozjetou kariéru v oblasti marketingu a PR. Po 13 letech práce pro velké firmy se pustila do neznáma a zkusila podnikání. Nejprve dva roky při práci, pak už naplno.

„Vždycky mě bavil sport, fitness, gastronomie a zdravá strava. Začala jsem absolvováním vzdělání v oblasti výživového poradenství, kterému jsem se začala věnovat již při zaměstnání. Poté jsem si doplnila i kvalifikaci potřebnou k práci trenéra a založila firmu Vitalonie,“ vypráví dnes Kateřina, která je výživovou poradkyní a zároveň osobní trenérkou.

Kde vzala Kateřina jistotu, že se jí bude v podnikání dařit? Věděla, že ji vybraný obor opravdu baví a že je ochotná dát mu maximum. Do podnikání se pustila i navzdory tomu, že ji nikdo extra nepodpořil. „Podpořil mě jen manžel a kamarádka. Ostatní se spíše ptali, co mě k tomu vede a proč se ve 36 letech chci pouštět úplně jiným směrem. Ptali se mě, jestli jsem se náhodou nezbláznila,“ popisuje Adámková.

Na začátku podnikání pro ni byla nejtěžší finanční nejistota. Na druhou stranu si užívala svobodu, kterou jí podnikání nabízí. „Vyhovuje mi být zodpovědná sama za sebe a nést si případné důsledky prohry, nebo se naopak těšit z úspěchů,“ objasňuje Kateřina Adámková.

Nejvíce si Kateřina váží toho, že se jí s klienty podařilo navázat přátelské vztahy a že vidí jejich pokroky. Ráda své klienty, za kterými dochází i domů, motivuje a pomáhá jim překonat jejich vlastní hranice. „Tohle je zcela upřímně věc, na kterou jsem se v podnikání těšila úplně nejvíc a dnes cítím, že právě to mě nejvíc naplňuje,“ říká podnikatelka. Radost jí dělá i to, že nové klienty získává většinou na doporučení od těch stávajících.

Kateřina do budoucna plánuje rozšíření svých aktivit. „Ráda bych se pustila do realizace kurzů vaření nebo enologie, která je rovněž mým koníčkem. V podnikání se řídím citátem pana Wericha: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody,“ uzavírá Adámková.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také