O ženách, které dělají to, co milují
Hudba jako lék. Martina se pustila do podnikání, o kterém jste ještě neslyšeli
vložila 26.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Hudba jako lék. Martina se pustila do podnikání, o kterém jste ještě neslyšeli

Martina Jeličić měla před mateřskou dovolenou normální zaměstnání a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla opustit své plány a vrhnout se do nejistého podnikatelského dobrodružství. Jenže nic není v životě jistější než změna. Martinu potkaly trable v soukromém životě a rozvod, ale právě tyto výzvy ji přivedly na cestu k sobě a tím pádem i k hudbě a později práci se zvuky, pomocí nichž se můžeme uzdravovat, třeba formou hudební lázně. 

Že jste o hudební lázni v životě neslyšela? Já před setkáním s Martinou také ne. Když mi nabízela, ať ji vyzkouším, těšila jsem se, ale moc si od toho neslibovala. O to více mě překvapilo, jak je taková hudební lázeň, kdy ležíte se zavřenýma očima, a Martina ve vaší bezprostřední blízkosti hraje na všemožné hudební nástroje a zpívá, příjemnou a nesmírně relaxační záležitostí.

„Při hudební lázni používám léčivé hudební nástroje z celého světa. Při lázni tak trochu i cestujete, každý nástroj je totiž naladěný na vibrace dané země. Na nástroje hraju, zpívám a některé přikládám i na tělo, třeba tibetské mísy. Soukromou hudební lázeň, kterou jste absolvovala, připravuji pokaždé samostatně na míru konkrétnímu člověku,“ vysvětluje Martina, která kromě tibetských mís používá jako jediná v ČR třeba i unikátní nástroj Sounding bowl vyrobený z jednoho kusu dřeva.

Podle Martiny je každý člověk směsicí zvuků a hudební lázeň je dokáže krásně vyladit, zpomalit mozek, otevřít srdce, uvolnit staré bloky. Individuální terapie analýzy hlasu pak může léčit psychické a fyzické potíže konkrétněji. Při ní se člověk harmonizuje prostřednictvím tónů připravených na míru. „Znáte to, když se cítíte mimo? Hudební lázeň vás dokáže dostat zpět k vaší podstatě. Ono kolikrát stačí, aby na nás někdo ošklivě křičel, a opravdu nás rozladí,“ popisuje Martina.

Kromě znovu naladění se člověk díky hudební lázni odpojí od neustále se vracejících myšlenek. „Třeba deštný sloup, který jste slyšela za sebou, zaměstná mozek, takže se dostanete do hluboké relaxace. Začnou se tak spouštět léčebné procesy ve vašem organismu,“ upozorňuje Jelicic.

I když Martina věnuje své práci mnoho energie, stále je na začátku. „Podnikání není vůbec jednoduché, musíte si sehnat peníze do začátku a mít plán, jak pokrýt náklady, než začnete vydělávat. Dělat to, co vás baví, je ale neskutečně naplňující a úžasné,“ uzavírá Martina.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také