Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Marcela podniká sedm let, rozhodla se otevřít i Pracovnu ŽENY s.r.o. v Plzni
vložila 26.1.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Marcela podniká sedm let, rozhodla se otevřít i Pracovnu ŽENY s.r.o. v Plzni

Marcela Šmídová podniká od roku 2010, kdy bez jakýchkoliv předchozích zkušeností rozjela společnost s ručením omezeným. Když přišla příležitost, prostě ji využila. Dnes je majitelkou prosperující eventové agentury a od března rozjíždí i Pracovnu ŽENY s.r.o. v Plzni.

Všechno to začalo před sedmi lety, kdy se na dovolené rozhodla, že dá v práci výpověď. Po osmi letech marketingu a připravování eventů už byla unavená z poměrů ve firmě.  A hned na první poradě po návratu dala výpověď. Dál neměla žádný plán. „Říkala jsem si, že budu chvíli doma a pak se uvidí. Ale osud měl zřejmě jiné plány,“ vypráví dnes Marcela.

 „Po tom, co jsem svým klientům oznámila odchod z firmy, mi dvě moje klientky právničky řekly, že přece nemůžu skončit, že mi zařídí firmu a najmou si mě. Dlouho jsem váhala, ale pak jsem se nechala umluvit. Rozhodla jsem se, že do toho půjdu a pokračovala jsem v podobné práci jako předtím, ale už na sebe,“ popisuje Marcela, která měla zpočátku výčitky a nechtěla ve své bývalé práci přebírat klienty. „Nakonec jsem si zařídila úplně novou klientelu a z bývalé práce si vzala skutečně jen ty klienty, kteří nebyli ochotní pustit mě za žádnou cenu,“ vypráví dnes s úsměvem podnikatelka.

Podnikání rozjela sama a sama ho i vede, k sobě má pouze externí spolupracovníky. „Vlastní podnikání pro mě v současné době znamená svobodu, práci, která mě baví i živí a taky to, že mi nikdo nešlape na paty, maximálně já sama,“ vypráví. Samozřejmě ani její podnikání není jen růžové a neobešlo se bez občasných propadů. „Druhý rok podnikání mi nevyšla jedna komerční akce a já přišla o půl milionu. V noci jsem se budila a nevěděla, co dělat. Postavila jsem se k tomu ale čelem, domluvila si splátkový kalendář a šlo to, všechno dobře dopadlo. Poučila jsem se a komerční akce už nedělám, jen soukromé akce. Tohle je ten největší rozdíl mezi zaměstnáním a podnikáním, za všechno nesu plnou zodpovědnost,“ vypráví Marcela.

Právě teď rozjíždí i další projekt, plzeňskou Pracovnu ŽENY s.r.o. „K ŽENÁM s.r.o. mě přivedla kamarádka, díky které jsem se zaregistrovala na web a dva roky to pozorovala z povzdálí. Sledovala jsem, jak vznikají nové Pracovny a řekla si, proč by jedna nevznikla i v Plzni?“ Pak už Marcela neváhala, napsala pár mailů, absolvovala několik schůzek a Pracovnu, která se v těchto dnech dodělává, otevře začátkem března. Chce z ní mít místo pro práci i vzdělávání. „Od pondělí do středy bude Pracovna fungovat jako coworking, čtvrtky a pátky budou zaměřené na akce. Máme naplánované poměrně široké spektrum akcí, od obličejové jógy po rétoriku s Janem Čenským až po kurz facebooku s Eliškou Vyhnánkovou. Doufám, že se u nás bude plzeňským ženám líbit,“ uzavírá Marcela.

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také