Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Maminka a dcera vyrábí unikátní diář. Do papírového světa vnesly interaktivitu
vložila 28.11.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Maminka a dcera vyrábí unikátní diář. Do papírového světa vnesly interaktivitu

Adéla a Hanka Humlovy jsou maminka a dcera, které se rozhodly spolu podnikat. Vyrábějí Life Designer – trochu jiný motivační diář. Adéla je HR konzultantkou a koučkou, Hanka je maminkou dvou malých chlapečků, aktuálně na mateřské.

Jak vás napadlo podnikat spolu?

Adéla: Dá se říct, že skoro celý Hančin život pracujeme společně. Dřív se to týkalo domácnosti, později mého podnikání, dnes diářů a někdy i dětí. Obě jsme hodně kreativní, rozumíme si, a tak je společné podnikání vlastně přirozeným důsledkem. Otěhotněla jsem v sedmnácti a hodně lidí mi těhotenství rozmlouvalo. Ale já jsem neměla ani za mák pochybnosti. Navíc jsem měla pocit, že to dítě, které se ke mně hlásí, je pro mě takový dárek za odměnu. A tenhle pocit mě nikdy nepřešel. 

Hanka: Mamka mě zapojovala do své práce prakticky už od mých šestnácti let, takže jsme toho spolu po pracovní stránce vlastně hodně prožily. Myslím ale, že diáře jsou první projekt, který vytváříme od začátku společně a který jsem si vymyslela trochu víc já - díky tomu jsme teď opravdu partnerky.

Čím je diář unikátní?

Adéla: Chtěly jsme vytvořit diář, který bude lidi motivovat k tomu, aby nezapomínali na to, co je pro ně důležité. Ať jsou to jejich děti, partneři, domácnost, tělo, duše, nebo jejich životní sen. Diář prodáváme společně s Průvodcem na cestě za svou vizí. Je to takový osobní deník plný otázek, který člověku pomůže srovnat si myšlenky a uvědomit si své priority. Snažily jsme se, aby diář i průvodce byly pro člověka společníkem, který je provází na cestě za jejich snem.

Hanka: Kromě toho jsme chtěly udělat diář, který je praktický a krásný. Někdy mám pocit, že když je něco designové, tak to nebývá praktické a naopak. Myslím, že se nám to podařilo. Dnes si u nás může vybrat jak člověk, který preferuje pěkné barvy, tak zákazník, který chce spíš decentní černobílou verzi.

Jak si máme představit interaktivitu v papírovém světě?

Adéla: Hanka se inspirovala diáři v zahraničí, kde ji zaujala netradiční disková vazba. Ta umožňuje jednotlivé listy, ale i obal diáře, snadno vyndat a zase vkládat. A na této variabilitě jsme Life Designer postavily.

Hanka: Stále si děláme průzkum o tom, jak lidé diáře používají a jaké typy informací a poznámek potřebují mít po ruce. Někdo používá jen kalendář, jiný zase prázdné papíry na poznámky. Často si však poznamenávají i další věci – třeba komu co půjčili, nebo tipy na knihy a filmy, tipy na dárky, nebo výdaje a úspory. Samozřejmostí je plánování úkolů, nebo i větších projektů. Máme dost širokou škálu náhradních listů, kterými si naši klienti můžou diář doplnit. Přesnější by asi bylo nazývat Life Designer organizérem, protože to zkrátka není „jen“ diář. Je to diář, deník, zápisník a také archiv nejrůznějších poznámek, nápadů a informací.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také