O ženách, které dělají to, co milují
Lucie opustila jistotu klasického zaměstnání a vyrábí čokoládové lanýže
vložila 6.7.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Lucie opustila jistotu klasického zaměstnání a vyrábí čokoládové lanýže

Jsem od malička tvořivá a zručná,“ říká o sobě Lucie. Vyzkoušela různá zaměstnání, která však neměla s kreativitou nic společného. Práce ve velkých firmách plná stresu a chaosu se brzy podepsala i na fyzickém zdraví. Ozvaly se bolesti zad, hlavy a brzy také pochyby o tom, zda je tohle ten směr, kterým bych chtěla jít. „Z korporátu jsem odešla a odcestovala do zahraničí jako au-pair. Poté jsem si udělala rekvalifikaci na kosmetičku,“ vzpomíná Lucie.

Lákaly ji bylinky a vůně éterických olejů. Jejím snem bylo spojit přírodu s péčí o ženy i muže. V tom viděla největší smysl. To jí ovšem nestačilo. Zúčastnila se workshopu, který byl zaměřený na výrobu čokoládových lanýžů. „Kvalita ingrediencí a alchymistického procesu tvoření mě uchvátila. Rozšířila jsem si ruční kreativitu,“ říká. 

Lucčino podnikání spočívá v kosmetických procedurách za pomoci čisté přírodní kosmetiky v pohodlí domova klientek. Lucie používá rostlinné oleje v kombinaci s éterickými olejíčky, jílovými maskami a dalšími „dobrotami“ na pleť. Každá procedura trvá minimálně 90 minut. K tomu ještě přidává barvení řas, obočí a epilaci cukrovou pastou. „Dříve jsem měla salón, ale klientky mi několikrát říkaly, že by si přály mít tyto procedury u sebe doma, aby mohly dostatečně relaxovat. Nejprve mi to přišlo nereálné, ale pak jsem si řekla, proč ne.“

K tomu se přidala výroba čokoládových lanýžů z belgické čokolády. „Asi rok jsem vše testovala na rodině a známých. Uvědomila jsem si, že být v kontaktu s čokoládou je dalším koncertem jak pro čichové buňky, tak v konečném procesu i pro ty chuťové,“ vysvětluje Lucka svou další činnost, kterou si zamilovala. Vyrábí čokolády s příchutí koriandru, heřmánku nebo růže, což je skutečně obrovský gurmánský zážitek.

Těší mě, když věci ladí a chtěla jsem nabízet bonbony v krabičce, která by zcela odpovídala mým požadavkům, ale žádné se mi nelíbily,“ popisuje Lucie. A tak zvolila ruční výrobu.

Co ji na práci nejvíce baví? „Určitě to, že vše mohu tvořit srdcem. To je pro mě nejvyšší hodnota. U mě nefunguje dělat práci jen pro peníze. Musím ale přiznat, že jsem k tomuto zjištění došla postupně a jsem ráda, že tomu tak je. Dělám činnost, která mě baví a naplňuje, to je nejvíc,“ říká.

Co by poradila ženám, které chtějí podnikat a hledají odvahu? „Přeměňte svůj strach či obavy v sílu a nejdete cestu, jak na to. Důležitá je důvěra sebe sama a vesmír, to vás posílí. Čemu dáváte svou pozornost, to roste. Ať už v pozitivním, či negativním smyslu.“

Vyjma kosmetiky a čokoládových dobrot se Lucie věnuje ještě šití. „Když jsem se vrátila ze zahraničních cest, jedna moje kamarádka sháněla výpomoc pro šití její módy. A já v sobě tak mohla znovu objevit svůj talent z mládí,“ říká Lucka s úsměvem.

"Všechny mé činnosti se spolu prolínají. Stěžejní jsou procedury a ve volných dnech vyrábím čokoládové bonbóny a šiju zakázky nejen pro své klientky. Už několik klientek se těší z toho, že si užijí voňavou péči o pleť, nechají si něco ušít, a ještě si pochutnají na své oblíbené chuti čoko bonbónu," uzavírá Lucie.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také