Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Právničce nesedělo spodní prádlo, tak vymyslela vlastní
vložila 7.2.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Právničce nesedělo spodní prádlo, tak vymyslela vlastní

Studentka práv, která si přivydělává jako fotomodelka a aby toho nebylo málo - protože v obchodech nenašla to pravé - navrhuje a šije spodní prádlo pod značkou Lorii. Petra Lorencová, 24 let, loni bodovala v plzeňském kole soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy.

Se začátky šití jí pomohla babička, s její pomocí také doladila střih. Každý kus je originál, dá se koupit podle standardních velikostí v e-shopu, anebo si ho nechat ušít na míru. Petra šije i limitovanou edici, kdy si může být majitelka jistá, že její kus je skutečný originál. „Svou zákaznici si představuji jako šmrncovní dámu či slečnu s úsměvem na tváři, která má zájem o módu a něco nového. Chce mít krásné prádlo, ale zároveň si užívá takovou tu svou pohodičku. Alespoň všechny mé zákaznice, které jsem poznala, takové byly a já jsem za to ráda. Sršela z nich energie a optimismus.“

Ze začátku se Petra kontaktu se zákaznicemi bála. „Prodej spodního prádla není úplně nejjednodušší obor, ale zákaznice reagují na moji značku skvěle. Dokonce mi posílají návrhy jmen pro další podprsenky a chtějí se podílet na focení a rozvoji firmy.“ I když teď je největším problémem probíhající rekonstrukce bydlení, ze začátku bojovala Petra hlavně s papírováním, tvorbou e-shopu. „Při té jsem přišla tak o pět let života.“ S dodavateli už si situace také sedla, ale protože zrovna rozšiřuje sortiment, čeká ji ten boj znovu.

Loňský rok byl přelomový – krom začátku podnikání se přihlásila do soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy. „Obvykle se nehrnu do žádných soutěží a projektů, ale tady jsem si řekla, že když to nezkusím, mohlo by mě to pak mrzet.“ A navíc ji lákalo, že ji čekají i přednášky, rozlousknutí problémů, které řeší. „Bylo to inspirativní prostředí, navíc jsem viděla, že ostatní řeší stejné problémy jako já a že v tom v podstatě nejsem sama.“ Vítězství a následné články přinesly i spoustu fanoušků a velký zájem o prádlo.

Právo a prádlo, dva hodně daleké světy. Petru ale baví obojí. „Asi by se hodilo být právničkou, když už jsem tomu věnovala tolik let a úsilí. Na druhou stranu ale bylo vždy mým snem něco tvořit a něco po sobě zanechat. Když pak vidím svoje prádlo na spokojených zákaznicích, jak jsem úplně z ničeho vybudovala něco hezkého, je to o trochu lepší pocit, než když jdu od zkoušky.“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také