Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Lenka Kropáčková se stará o to, aby měli lidé klidné spaní. Má práce je mi koníčkem, říká
vložila 20.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Lenka Kropáčková se stará o to, aby měli lidé klidné spaní. Má práce je mi koníčkem, říká

Lenka Kropáčková je regionální ředitelkou společnosti Finhaus pro Jižní Čechy. Na starosti má oblast financí, personalistiku i managment. Na její práci ji nejvíce baví každodenní kontakt s lidmi a to, že se jedná o práci nesmírně pestrou.

„Začínala jsem jako poradce, a protože ke své spokojenosti potřebuji výzvy a akci, posouvala jsem se dál na různé manažerské i trenérské pozice. Byla a stále je to cesta klikatá, plná zážitků, učení se, tvrdé práce, dřiny, úspěchů i nezdarů, bez kterých to ani nejde a které nás posouvají, ale především jsem si splnila sen - má práce je mi koníčkem. Stále je to pro mě práce, kde vidím smysl a budoucnost a vnímám ji i jako poslání - být u klienta dřív, než mu zkříží cestu nějaká nemilá událost,“ vypráví Kropáčková, která nabízí svým klientům kompletní finanční servis včetně pojištění a v oblasti financí pracuje už 14 let.

Její misí je budovat v regionu Jižních Čech tým profesionálních a poctivých poradců a manažerů, kteří milují svou práci, věří tomu, co dělají a chtějí za sebou vidět smysluplné výsledky.  „Na nás všech je odpovědnost za dobrou radu a našim cílem je být první volbou pro klienta. Já jsem odpovědná za růst rozvoj a výkon regionu, za svůj tým a jeho výsledky - a to nejen v číslech,“ vysvětluje Kropáčková.

Náročnou pozici zvládá i díky pravidelným rutinám, které zavedla do svého dne. Každý den vstává v 6 hodin a svůj den nastartuje svižnou procházkou v přírodě.  „Nejčastěji vylezu na nějaký kopec, kde je krásný rozhled, zvuky přírody a já, sama se sebou. Po vydatné snídani, bez které bych nebyla schopna fungovat, vyrážím na cestu do práce. Dojíždím každý den cca 45 minut a tento čas si nedovedu představit bez svižné a energické hudby,“ popisuje. V kanceláři ji pak čeká setkání s kolegy a manažery u dobré kávy, kde se zaměřují na úspěchy předešlých dnů a plány pro dny následující. Mezi každodenní náplň Lenčiny práce patří kontakt s klienty a péče o ně. „Jedním z mých nejdůležitějších úkolů je pak rozdávat energii, motivaci a dobrou náladu. Každý večer se ještě připravuji na druhý den a určuji si priority. Ráda uléhám do postele s čistou hlavou, a dokud nemám vše připravené a na papíře, nejdu spát,“ radí všem vytíženým ženám Lenka Kropáčková.

Lenka je sama podnikatelkou a ví, že to nese mnoho výhod, ale i mnoho odpovědnosti. „Kdyby nic jiného, každá žena podnikatelka by, z mého pohledu, měla myslet nejprve na sebe v podobě opravdu kvalitně nastaveného životního pojištění, které jí zajistí v jakékoli životní situaci dostát svým závazkům,“ radí všem podnikatelkám Lenka. Maminkám by pak doporučila pojištění pro Šťastné mámy, které pamatuje na všechny možné kalamity a dokonale kopíruje potřebu každé matky a dítěte i v případě, že žena zůstane na svou ratolest úplně sama.

Do budoucna by Lenka chtěla i nadále patřit k nejlepším lidem v oboru a vybudovat dostatečně velký tým, který bude schopen poskytnout v regionu své služby jak novým, tak i stávajícím klientům. „Také chci naší profesi utvářet dobré jméno, ostatně to je i důvod, proč pracuji právě ve společnosti Finhaus. Mám skvělé šéfové, které jsou mým vzorem. Panuje u nás skvělá (ženská ) energie,“ uzavírá.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také