O ženách, které dělají to, co milují
Lenka po rozvodu vyměnila práci v korporátu za lektorskou jógamatku
vložila 10.7.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Lenka po rozvodu vyměnila práci v korporátu za lektorskou jógamatku

Sport byl Lence vždycky blízký. Léta se věnovala basketbalu, který hrála dokonce závodně. Dnes 44letá Lenka Fučíková předcvičuje jógu, která se stala smyslem jejího podnikání a jak sama říká, ukázala jí tu správnou cestu. „V mezidobí sportovní kariéry jsem vystudovala ekonomii a pracovala v korporátu. Můj sportovní život se tenčil a tělo se začalo pomalu rozpadat,“ vypráví. Přemíra práce, péče o rodinu a stres, to vše si vybralo svou daň. Lenku začaly sužovat bolesti zad a kolen. Řešila to nejprve masážemi a později začala pravidelně chodit na jógu. A právě ta jí pomohla v nejtěžších životních chvílích. „Dvakrát mě vyhodili z korporátu, protože nechtěli slyšet můj názor a do toho jsem prošla velmi ošklivým rozvodem,“ vzpomíná.

Zpočátku józe moc nevěřila a myslela si, že tento typ sportu není nic pro ni. Při cvičení je potřeba si pořádně zpotit tričko, a ne pouze „ležet“ na podložce. Ovšem po čase narazila na lektora, který si díky fotbalu přivodil podobné tělesné neduhy jako ona při basketu. Když zjistila, jak moc mu jóga pomohla, řekla si, že do toho půjde také.

Psal se rok 2014 a Lenka váhala, kterým směrem se vydat. „Vždycky jsem toužila podnikat a po odchodu z korporátu mě napadlo začít se živit jako lektorka jógy. Začala jsem přemýšlet o tom, zda by mě to vůbec uživilo. Už jsem nechtěla trávit v práci 12 hodin denně a být uštvaná,“ vysvětluje.

Začátky podnikání byly náročné. Lenka si nejprve udělala rekvalifikační kurz, doplnila vzdělání v online marketingu, a hlavně na sobě začala pracovat. Musela hodně zariskovat a zadlužit se. Zpočátku nevěděla, zda ji tato práce vůbec uživí. Vsadila vše na jednu kartu a ono to vyšlo. Tři roky nebyla na dovolené, ale vydržela a věřila, že se vše jednou obrátí. A ono se to zlomilo. Dnes konečně může říci, že se vše, co do podnikání investovala, vrací.

Podnikání jako lektorka jógy považuje za nepřetržitý proces pochopení souvislostí svého těla. „Nejen, že my učíme klienty cvičit jógu, ale zároveň oni učí nás,“ říká. Dnes vlastní studio, kde předcvičuje jógu pouze ona sama a také se věnuje osvětě o zdravém životním stylu. V tuto chvíli chystá také vydání časopisu o józe a pravidelně píše blogy. Jógu cvičí každý den a zvládne 15 až 18 lekcí za týden. 

„Jóga není pouze o cvičení, ale o přijetí sebe sama taková, jaká jsem,“ vysvětluje. Vyhovuje jí i to, že nemá žádné zaměstnance a pracuje na vlastní triko. „Jsem zcela svobodná, zároveň však sdružuji lidi, kteří také podnikají, což mi přijde skvělé,“ říká Lenka.

A jak by shrnula tři roky v podnikání? „Člověk si musí začít věřit. Je to obrovský posun v sebedůvěře. Na začátku nevíte, do čeho jdete, jste plní očekávání i strachu. Je však potřeba věřit, že cesta, kterou jste zvolili, je ta správná,“ vysvětluje.

Hlavní smysl jógy vidí v tom, že dokáže pomoci našemu tělu i duši. „Po roce jsem rozhýbala bolavá kolena, páteř, nad kterou lékaři lámali hůl, už vůbec nebolí a jako bonus se výrazně zlepšila i má štítná žláza, se kterou jsem měla problémy,“ popisuje další bonusy.  

Zdraví je pro mne láska a pokora k vlastnímu tělu za každých okolností. Díky józe vím, že když nasloucháme řeči těla, dovede nás ke spokojenosti a štěstí. Zdraví pak nastane jako důsledek péče o nás samé, dodává na závěr.

Lenčino životní motto je: „Tělo je naším chrámem, o který se každý den s láskou staráme,“ a my s tím 100% souhlasíme.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také