Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Klára sekla s online marketingem, slibně rozjetou kariérou a vrhla se na psaní
vložila 23.5.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Klára sekla s online marketingem, slibně rozjetou kariérou a vrhla se na psaní

Manažerka online marketingu „furt v práci“, energická a kritická žena, přísně racionální a věcná, která přesně ví, že jejím cílem je kariéra. Dnes lektoruje kurzy tvůrčího psaní, píše povídky a blogy pro ženy, plánuje vydat knihu a ve volném čase ráda tančí, maluje a rozdává Reiki energii. Že je to minimálně zvláštní? I to se vám v životě prostě může stát. Změna je přece život Seznamte se s Klárou Dvořákovou, alias Olívií Úžasnou. 

Dříve

 

Současnost

Manažerka internetového oddělení

 

Blogerka Ouzasna.cz

Pracuje v nakladatelstvích

 

Lektorka tvůrčího psaní

 

 

Léčitelka - mistr Reiki

Pracuje 8 -12 hodin denně

 

Pracuje z domova, jak dlouho chce

Má chůvu a narvaný diář

 

Z chůvy má kamarádku

     

Cíl: Touha po uznání a úspěchu v práci

 

Cíl: Být šťastná a spokojená

     

Koníčky: psychologie, čtení, tanec, divadlo, cestování

 

Koníčky: přidává tarot, energie, psaní, jógu, malování, bylinky a neví, kdy přestat;)

 

 

 

Z šéfky internetového oddělení a profíka v online reklamě k tvůrčímu psaní se nezdá být tak úplně přímý krok. Jak si se ke psaní a kurzům dostala? Proč právě tvůrčí psaní?

Já jsem pořád internetový profík;). Jen už to nedělám deset hodin denně v jedné firmě, ale pro pár malých podnikatelek. Už nepropaguji jen chlebodárcovy knížky, ale masáže, kosmetiku a třeba chlebíčky;).

Chlebíčky?

Jo, jo, někdo vaří marmeládu a jiný dělá chlebíčky na zakázku. Mimochodem chlebíčky od Janičky jsou výborné.;)

A ty kurzy psaní?

Prostě jsem začala dělat i další věci, co mne baví. Psaní, regresní terapie, Reiki, jógu…Zkoušela  všechno možné – od internetové reklamy po energie a třeba automatickou kresbu. Na  jednom z mnoha seminářů jsem potkala Danu Emingerovou. Kurz se jmenoval „Kurz krizové komunikace s médii“. Kromě jiného jsme cvičili psaní tiskové zprávy. Když jsem ji přečetla,  Dana mi řekla, že mám talent a ať přijdu na její kurz tvůrčího psaní na Dobešku. Tam to všechno začalo. Vytvořila jsem blog pro účastníky Daniných kurzů (www.psaniPodleLustiga.cz) a začala jsem psát povídky na iDnes. Nepřestává mne fascinovat, že si tu povídku holky z vesnice se sto obyvateli, může číst i víc než 5 tisíc lidí.;)

No a jak to pokračovalo? Z žáka na lektorku to přece jen musela ještě být nějaká cesta ne?

Po pár kurzech mi Dana nabídla roli asistentky a své pravé ruky. Později mne během kurzů v České spořitelně viděla i školit a usoudila, že je mne na asistentku škoda. A tak jsem se stala lektorkou tvůrčího psaní. I přes to, že jsem původně vystudovala informatiku. Tento víkend školím s Danou na Dobešce (je zcela plno) a začátkem března sama poprvé v Ženy s. r. o. Na jednu stranu je to obrovský skok, ale na druhou jsem ke knížkám a psaní měla blízko vždycky. Vždyť i toho internetového manažera jsem dělala v nakladatelstvích.

Tvůrčí psaní, které učíš, přetavuješ do praxe – nedávno jsi spustila blog o Olívii Úžasné – kdo je to, proč si ji vypustila do světa a proč bychom ji neměli minout?

Vzhledem k mé profesi informatika, je spíše ostuda, že jsem blog spustila až teď;) Stojím již za celou řadou webových stánek, ale na ten svůj web jsem si řádně počkala. Holt, příslovečná kovářova kobyla…Potřebovala jsem nějaký motor – motivaci, abych začala psát pravidelně. Zatím jsem psala jen občasně a množily se dotazy přátel, kdy už zase něco napíšu a kdy bude knížka;) Moc za tyhle otázky děkuji, protože mi dávají potřebnou energii. 

A proč zrovna Olívie Úžasná? Má to nějaký skrytý podtext? 

Jméno Olívie Úžasná jsem vybrala podle statistik. Mám pocit, že Klára Dvořáková se v ČR jmenuje několik set žen (možná i tisíc – nevím). Olívie Úžasná je jen jedna. Přitom bychom „Úžasná“ chtěla být asi každá.;) Ouzasna.cz se stala mým prostorem, kde neřeším, zda se téma hodí pro daný web a cílovou skupinu. Prostě jsem to já a to, co mne potkalo nebo oslovilo. Zároveň jsem si dala závazek, že uveřejním alespoň jeden příspěvek týdně. Magickým dnem je čtvrtek. Také jsou tady mé texty uveřejněné jako první. Komentáře jsou otevřené a jsem hodně ráda za zpětnou vazbu. 

A co se všemi těmi povídkami Olívie Úžasné plánuješ udělat? 

Zatím je to jen koníček, ale ráda bych za rok dala dohromady knížku. Myslím, že je to sen asi každého, kdo přijde na kurz tvůrčího psaní.  

O tvůrčím psaní, o tom, jak napsat dobrý text a co všechno se lze na kurzu naučit, zase příště . 

Na kurzech tvůrčího Psaní podle Lustiga 

 Inspiraci nejen pro psaní čerpá také z přírody, cestování miluje

Knihovna Strahovského kláštera: i tady se čerpá inspirace a poletují múzy

Některé povídky od Kláry alias Olívie Úžasné najdete i na portále ŽENY s.r.o. na jejím profilu

Moje žena nosí tepláky 

Miluju tě, ale...

23 zabijáků dobrého příběhu 

Nekompatibilní tělo 

Autorka rozhovoru: Jitka Skalická

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také