Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Každý z nás je jedinečný, stačí jen objevit v čem. Hanka ví, jak využít talent v rodině i byznysu
vložila 10.4.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Každý z nás je jedinečný, stačí jen objevit v čem. Hanka ví, jak využít talent v rodině i byznysu

Hana Pleskačová roky působila na vysokých pozicích v managementu pojišťovacích a finančních služeb. Život naruby jí obrátilo, když se jí narodila dcera, na kterou zůstala sama. Začala si tedy klást otázku, jak skloubit pracovní a rodinný život. Přitom narazila na metodu rozpoznání talentů podle Rogera Jamesa Hamiltona a rozhodla se jí věnovat na profesionální úrovni.

Hanka je dnes koučkou a mentorkou ve firmách nejen v době změny. Firmám pomáhá implementovat změny a objevovat a především správně uplatnit talenty lidí. To samé nabízí i jednotlivcům, kteří se chtějí ve svém životě posunout, jednoduše proto, že chce pomoci a myšlenku o tom, že na talentu skutečně záleží, dostat mezi co největší množství lidí. “Talent nám pomůže nejen v práci, díky rozpoznání talentů v rodině a pochopení ostatních vám může zachránit i manželství nebo vztahy s dětmi,“ předesílá Hanka hned na úvod.

Hanka jako vysoce postavená manažerka na pozici CFO České pojišťovny a.s.

 

"Vždycky ráda říkám, že člověk je občas zaseknutý v ďolíku a já mu z něj ráda pomůžu, pokud chce. Každý občas cítí, že je na mrtvém bodě, že potřebuje změnu. Právě s tím nesmírně ráda pomáhám. A je úplně jedno, jestli se jedná o začínající podnikatelku, maminku na mateřské nebo zkušeného podnikatele. Nejen v podnikání je strašně důležité, aby měl člověk vizi. Člověk se musí znát a vědět co potřebuje, aby mohl skutečně fungovat. A právě to Rogerův test umožňuje,“ popisuje Pleskačová a dodává: „Díky němu jsem získala poznání sebe sama i respekt k  ostatním, bez kterého to nejde. Člověk přestane žárlit na schopnosti ostatních a plně si uvědomí to, v  čem je jedinečný on sám. Někdo je zkrátka analytický a uzemněný, druhý zas kreativní. Díky tomuto talentovému testu se naučíte využít svůj potenciál na maximum a zároveň spolupracovat s  ostatními.“

Fakt, že objevila, na co má skutečný talent, změnil Haně život. „Konečně jsem přišla na to, proč mě něco baví a něco naopak vůbec. Zjistila jsem, co mi dodává energii a kde prožívám pocit tzv. flow. Já mám třeba talent na projekty a jejich řešení, ráda věci posouvám a měním. Co mi naopak sílu ubírá, jsou schůzky, networking nebo rutinní práce,“ popisuje Hana a dodává: „Teď vím proč. Byl to tak velký aha moment… Do té doby jsem prošla všemi možnými testy, vždy jsem se dozvěděla něco o sobě a o tom, co můžu zlepšit, ale nikdy mě to nezařadilo do systému ostatních. Teď vím, v  čem mohu ostatním pomoci a doplnit, co jim chybí."

Své poslání objevila po odchodu z  korporace. Celý rok pozorovala, s  čím za ní lidé chodí. „Zjistila jsem, že to bylo v  případech, kdy skutečně potřebovali něco změnit nebo pomoci s projektem. Navíc jsem z  nich cítila, že mi skutečně důvěřují. Tak jsem se začala věnovat mentoringovým projektům Trust partner,“ vypráví podnikatelka. Na začátku šlo především o individuální manažerské programy, které se zaměřovaly na transformaci a skutečnou změnu. Od manažerů pak přirozeně přešla k  pomoci podnikatelům, včetně těch začínajících. Přístup Hanky je přitom unikátní v  tom, že dokáže propojit byznys a potřebná čísla a zároveň si zachovat velkou míru empatie.

Zkušeným podnikatelským matadorům pomáhá implementovat změny a rozpoznávat talenty lidí v  týmu, těm začínajícím pomáhá všechno nastavit. „Než člověk začne podnikat, měl by si udělat byznys model nebo byznys case. Já mám jednoduchý model, který se dá nalepit na stěnu, a s  budoucími podnikateli do něj doplňuji. Co je váš produkt? Co je jeho přidanou hodnotou? Kdo je vaše konkurence? A zajímá to vůbec někoho? Tyto a spoustu dalších otázek si položte ještě předtím, než se do podnikání vůbec pustíte,“ uzavírá Pleskačová.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také