O ženách, které dělají to, co milují
Její syn hodně spal, tak začala podnikat. Netradiční plenkové dorty se staly hitem
vložila 25.1.2018
22.5.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,500 25,800
USD 21,700 22,000
Chci
vyměnit
EUR

Její syn hodně spal, tak začala podnikat. Netradiční plenkové dorty se staly hitem

Lucie Kunčarová vyrábí plenkové a ručníkové dorty pod značkou dortNEdort a také připravuje kompletní výbavičky pro miminka. „Plenkové dorty jsou tvořeny kromě plenek i nejrůznějšími věcmi pro maminku i miminko. Z plenek většinou bývá korpus, vnitřek je pak naplněn kosmetikou nebo dobrotami,“ popisuje svůj produkt začínající podnikatelka.

Do podnikání se pustila na mateřské. Měla spoustu volného času, protože její syn většinu dne prospal. Začala tedy s výrobou plenkových dortů jen tak pro zábavu a pro známé, a když měla úspěch,  rozhodla se, že zkusí podnikání. „Vždycky jsem ráda četla o lidech, kteří něco vybudovali, a snila o tom, že bych sama také něco podobného dokázala,“ popisuje svou motivaci Lucie Kunčarová.

Potom už začal koloběh praktického zařizování. „Vymyslela jsem název, nakreslila loga, založila web a facebookovou stránku a připravila hodně vzorových dortů,“ popisuje Lucie, které se vším pomáhal a pomáhá manžel, své začátky. „Párkrát už musel dort udělat celý sám, protože jsem nestíhala a neumím říct ne. A zvládl to,“ říká s úsměvem podnikatelka, pro kterou bylo největším zlomem postavení dílny u domu a vloni v dubnu spuštění e-shopu.

Před mateřskou byla Lucie klasickým zaměstnancem. Už při studiích začala pracovat v bance, kde byla zaměstnaná až do porodu na pozici produktového manažera spotřebitelských úvěrů. Asi i proto jí na jejím dnešním podnikání nejvíce baví radost, kterou dělá ostatním lidem.

„Největší výhodou podnikání je pro mě svoboda. Můžu si nakládat s časem podle svého, trávit čas s rodinou a zároveň jsem soběstačná. Nevýhodou je snad jen to, že pracuji z domova a trochu mi chybí pracovní kolektiv,“ popisuje Kunčarová.

V současnosti se zaměřuje na vychytání všech nedostatků a posouvání svého podnikání. „Dorty jsou celkem křehké, takže chvíli trvalo, než jsme přišli na to, jak je zabalit a přepravovat… Teď už máme stabilní spolupráci s jednou společností, kde jsme spokojení,“ vypráví podnikatelka a pokračuje svými plány do budoucna: „Chceme se rozšířit do zahraničí a nakoupit několik strojů, které by nás posunuly ve výrobě zase o něco dál. K výrobě dortů chceme přidat i výrobu vzpomínkových předmětů, které vydrží roky.“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také