Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Hana ve svém Jinovém světě propojuje profesi kadeřnice, průvodkyně a mentorky
vložila 20.4.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Hana ve svém Jinovém světě propojuje profesi kadeřnice, průvodkyně a mentorky

Hana Moneam propojuje kadeřnickou profesi s osobním rozvojem a péčí o ženy v souladu s přírodou. Ač to zní na první poslech zvláštně, po krátké úvaze to dává perfektní smysl. Prostě u kadeřnice místo drbů řešíte, jak zlepšit svůj život, a odcházíte krásnější nejen na těle, ale i na duchu (to všechno za použití přírodní kosmetiky a holistického přístupu).

„Když za mnou klientka do salonu přijde, kromě klasické diagnostiky vlasů, cílové barvy a střihu také řešíme, jak na to, aby byly její vlasy a pokožka zdravé a také aby se cítila opravdu žensky, přirozeně krásná a šťastná. Co potřebuje, aby se cítila lépe?“ popisuje Hana Moneam a dodává: „Klientky mi vždycky říkaly, že by měly víc platit za terapii než za stříhání. Tam poprvé vznikl nápad tyto služby propojit.“

Kadeřnické profesi se Hanka věnuje od roku 2000, kdy si v 29 letech udělala rekvalifikaci. „Tehdy mi došlo, že žiju život, který mi příliš nevyhovuje. Uvědomila jsem si také, že já chci být tím, kdo tvoří svůj vlastní život. Hledala jsem, co bych mohla dělat a uvědomila jsem si, že už mě jako malou holku bavily vlasy. Nejtěžší bylo udělat první krok, pak už nebylo cesty zpět, prostě se nerada vzdávám, mám ráda výzvy a věřím v pomoc vesmíru.Po kurzu jsem dva roky pracovala "na pronajatém křesle" a posléze si otevřela vlastní salon na Vysočině,“ vypráví podnikatelka. V roce 2014 vydala do zahraničí, a když se o rok později vrátila, otevřela salon už v Praze. Tentokrát s jinou filozofií a jiným, komplexním přístupem. Začala znovu od nuly a věděla, co chce - BIO salon, kde bude propojovat vnitřní a vnější krásu žen. "Staráme se nejen o vlasy, ale také máme další služby spojené s ženskou krásou. Poradenství ohledně péče o pleť a líčení, ale také oblékání a celkový styling. Opět s použítím BIO kosmetiky a holistického přístupu," dodává Moneam.

Kompletní tým Jinového světa

Co si myslí o rozdílu mezi podnikáním a zaměstnáním? „V zaměstnání není tak velká odpovědnost a máte větší jistotu, ovšem nemáte příliš svobody. Žena, která podniká, má zodpovědnost za mnohem víc věcí a musí být odvážnější. V tom je asi ten největší rozdíl mezi ženou – zaměstnankyní a ženou – podnikatelkou,“ popisuje Moneam.

Kromě samotného salonu pracuje Hanka s kolegyněmi i na online programech pro ženy, které pomáhají ženám, aby se dokázaly prosadit. „Teď je to třeba program Laskavá furie. Jde o to, aby žena nebyla příliš tvrdá a rázná, ale zároveň dokázala vyjádřit, co chce a měla se ráda.“

Hanku drží u podnikání touha pracovat na vlastním snu, ne na snech někoho jiného, a taky odvaha. „Všechno je to o uvědomění. Když jsem přišla do Prahy, pracovala jsem dva měsíce v cizím salonu a to byla fakt “výživná” zkušenost. Byla jsem zklamaná, rozhodla jsem se odejít a nakonec jsem ani nedostala zaplaceno .Hodně mě to nakoplo, abych i v Praze začala dělat na vlastním projektu. Každá “blbá” životní zkušenost mě vždycky hodně posunula. Když máme volbu, dost často z něčeho utíkáme, protože to začne být nepříjemné. V podnikání často nemáme na výběr, prostě to musíme zvládnout. Ale právě díky vytrvalosti, odvaze a odhodlání nakonec uspějeme,“ uzavírá podnikatelka.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také