Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Na rodičovské začala vyrábět marmelády, největším hitem je červený pomeranč
vložila 17.4.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Na rodičovské začala vyrábět marmelády, největším hitem je červený pomeranč

Eva Zikmundová začala podnikat, protože ji ohromně bavilo vařit džemy a marmelády. Díky píli se jí splnil sen a z koníčku se stala práce. Navíc si díky podnikání i po skončení rodičovské dovolené udržela flexibilitu a může svůj čas přizpůsobit rodině.

Pod značkou Mlsná sklenička vyrábí džemy a marmelády a okrajově i sirupy a čatní. Prodává je jak přes e-shop, tak i na farmářských trzích a jarmarcích. V nabídce má Eva i netradiční příchutě, třeba jahody a prosecco nebo džem z kdoulí. Největším hitem je ale marmeláda z krvavého pomeranče.

Před narozením dětí přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by se Eva vrhla na dráhu podnikatelky. „Pracovala jsem v administrativě. Pak jsem nastoupila na mateřskou a rodičovskou a podnikání mi umožnilo udržet si potřebnou flexibilitu i po rodičovské. Jedinou nevýhodou je absence pracovního kolektivu, který vám v zaměstnání přece jen nabídne nějaké to rozptýlení,“ popisuje Eva.

Začátek jejího podnikání byl náročný, ale i přesto to nevzdala. „Mnoho věcí vypadá v reálu jinak, než jak si je člověk plánuje. Neubránila jsem se mnoha pochybnostem, ale naštěstí jsem vytrvala,“ říká dnes Eva Zikmundová s úsměvem.

Eva dnes nejvíce bojuje s marketingem, ale úplně nejtěžší pro ni byl první rok podnikání, kdy pracovala hlavně po nocích a o víkendech. „Mladší syn v té době ještě nechodil do školky, takže čas na práci jsme měla, jen když děti spaly, nebo o víkendech, kdy se postaral manžel. Když se dnes ohlédnu, bylo to velmi náročné období,“ popisuje podnikatelka.

Odměnou za to, že vytrvala, je jí kromě naplněného snu i velký úspěch z mistrovství světa v marmeládách The World’s Original Marmalade Awards 2018 v anglickém Dalemain. „V letošním roce jsem poslala do soutěže 6 marmelád a všechny uspěly. Získala jsem dvě zlaté medaile a k tomu ještě jednu stříbrnou medaili a tři bronzové,“ vypráví o svém úspěchu Zikmundová.

Do budoucna si Eva přeje především vytrvat a růst. „Doufám, že mi vydrží tolik potřebné nadšení pro věc a má malá manufaktura se bude přiměřeně a kvalitně rozrůstat,“ uzavírá Eva Zikmundová.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také