O ženách, které dělají to, co milují
Inspiraci z Bali proměnila ve stylové doplňky. Náramky z minerálů, co vás nabijí energií
vložila 7.11.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Inspiraci z Bali proměnila ve stylové doplňky. Náramky z minerálů, co vás nabijí energií

"Úplně na začátku to nebyl nápad na podnikání. Byla to spíš součást takové mé meditace, abych přišla na to, kam bude můj profesní život směřovat. Většinou nejlepší nápady ke mně přichází, když něco vytvářím," objasňuje zakladatelka značky Spirit Beads a majitelka stejnojmenného obchůdku a e-shopu Jarmila Vančurová.

Energetické náramky mají podle buddhistického učení léčivou moc nad naší myslí. Mají pro vás osobně náramky nějaký hlubší smysl?

Samozřejmě, jinak bych to já osobně nemohla vůbec dělat. Samotné Spirit Beads je takové moje dítě, o které se starám a ono pomalinku roste.

Řekla bych, že co se českého trhu týče, trefila jste do černého sama od vás mám už čtyři náramky. Co nebo kdo vás navedl jít touto cestou?

 

Tenkrát, když jsem začínala, to byla opravdu trefa do černého, aniž by to byl původní záměr. Nedělala jsem žádný průzkum trhu, nic, prostě to přišlo samo. Na Bali se říká, že se otevírá 7 čakra intuice, takže tomuto nádhernému ostrovu za to velmi děkuji.

Na Bali cestujete poměrně pravidelně, jde tedy o minerály z Indonésie, pro které sem jezdíte?

Tady bych vás ráda opravila, já z Indonésie kameny nedovážím. V Indonésii jsou k dostání většinou pouze acháty a ještě velmi dobarvované, což je v dnešní době s kameny obecně velký problém. Do Indonésie spíš jezdím načerpat energii a nápady. Nakupujeme zde jen některé vedlejší produkty. Kameny objednávám různě – záleží jaký kámen. Něco ČR, Slovensko, Malajsie, Anglie, Čína nebo Amerika. Je to bohužel občas pokus omyl, jelikož kameny jsou často buď syntetické nebo hodně, ale opravdu hodně dobarvované. Snažím se svým zákazníkům nabídnout tu nejlepší kvalitu, takže se mi stává, že objednám nový kámen nebo změním dodavatele a celou zásilku vyhodím rovnou do koše.

Jak je to logisticky náročné? 

Logisticky to náročné není, tedy až na to, že na Bali se dopravujete převážně na skútrech, a když jedeme po nakupování domů, tak nás skoro nejde vidět, jak jsme naloženi . Jinak je tu spousty způsobů, jak věci do ČR dovážet. Já vždy volím tu nejvíc rychlou a bezpečnou cestu, což je spíš než logisticky velmi finančně náročné.

Kompletujete výrobky v ČR nebo i v Indonésii?

Naše náramky kompletujeme pouze v České republice. Z Indonésie dovážíme opravdu jen vedlejší produkty. Samozřejmě vím, že bych velmi ušetřila a na náramku měla daleko větší marži, ale nám jde hlavně o kvalitu náramku a osobní přístup. Často náramky upravujeme podle velikosti nebo přání zákazníka a to by z Indonésie nebylo možné.

Jaké jsou Vaše další cíle a ambice, všimla jsem si že se sortiment v krámku na Korunní stále rozrůstá

On vůbec obchůdek sám o sobě je takový náš splněný sen. Teď v srpnu jsme oslavili už rok od otevření a stále tomu nemohu uvěřit. Sortiment se snažíme stále rozšiřovat, ale musíme opatrně jinak se tam už nikdo nevejdeme .

Každopádně cílů a ambicí máme spousty, jen mám pocit, že je stále málo času. Teď například pracujeme na úplně novém e-shopu, který nám otevře doufáme další dveře, ale to se nechte určitě překvapit.

Tento náramek byl vytvořený speciálně ke knize Bábovky od R. Třeštíkové (poznámka redakce)

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také