O ženách, které dělají to, co milují
Dvě podnikatelky z Litoměřic založily Pracovnu. V regionu nabízejí vzdělávání i coworking
vložila 12.10.2016
19.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,100 22,400
Chci
vyměnit
EUR

Dvě podnikatelky z Litoměřic založily Pracovnu. V regionu nabízejí vzdělávání i coworking

Kateřina Tenglerová a Lenka Votýpková. Dvě akční ženy z Litoměřic, které spolu založily Pracovnu ŽENY s.r.o. Zatímco Kateřina učí jednotlivce milovanou angličtinu, Lenčinou doménou je ženská krása – je kosmetickou poradkyní Mary Kay. Obě dámy přitom mají dospělé děti a velkou touhu žít aktivní život a pomáhat ostatním. Proto si k podnikání přibraly i další projekt – Pracovnu – s přáním sdružovat ženy, které mají svou práci nebo podnikání, ale chtějí ještě něco víc.

Kateřinu celý život bavila angličtina, tak si postupně doplnila vzdělání a začala učit nejprve děti. V současné době již více než 10 let lektorování dospělých. „Před pár lety jsem seděla v té své domácí lektorské místnosti, myslela jsem na syna, který je už dospělý a na partnera, který je věčně v práci. Na prahu padesátky jsem si říkala fajn, takhle tady můžeš sedět dalších deset let, najednou ti bude šedesát… Tehdy jsem se rozhodla, že i když miluji to, co dělám, chci změnu, říká dnes Kateřina ke svému rozhodnutí pustit se do dalšího podnikání.

Lenka začala podnikat hned po revoluci – otevřela si vlastní potraviny. „Časem mě práce přestala naplňovat. Navíc jsem měla zdravotní problémy a obchod jsem musela zavřít. Novou cestu mi ukázala práce kosmetické poradkyně pro Mary Kay, které se věnuji dodnes. Mým cílem je ukázat ženám, jak být krásné – zvenku i zevnitř,vypráví Lenka o svých ambicích. S Kateřinou se potkala, když se kvůli dceři, která dlouhodobě žije v Anglii, rozhodla vypilovat angličtinu.

Jejich společná Pracovna, kterou otevřely letos 5. 5. v pět hodin odpoledne, nabízí vzdělávací a kreativní kurzy, pronájem prostor v krásném prostředí v centru města a coworking, jehož výhody vyzdvihuje Kateřina takto:  „Pro život je výborným modelem ráno vstát a jít někam za povinností. Ten psychologický moment že „jsem doma“ příliš nepodporuje aktivitu. Já jsem ale měla trochu jiný problém – práce doma mi vyhovovala, nicméně doma měli pak pocit, že jsem „přeci doma“ a pro ně. Sice jsem mohla mezi lekcemi zapnout pračku, ale všichni si mysleli, že jsem pořád k dispozici. Docházet někam za prací dá řád nejen vám, ale i vaší rodině.

Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne a dámy se skvěle doplňují. „Každá jsme úplně jiná. A to je taky důvod, proč naše spolupráce funguje, shodují se obě. Zatímco Kateřina je prudce systematická a aktivní, Lenka je spíše chaotik a Kateřinu učí, že je potřeba občas zpomalit. Oběma dohromady to ale šlape tak, jak má. Jejich podnikatelské sny jsou střízlivé, ale reálné a skutečně mohou dojít naplnění. Třeba jako Kateřiny poslední projekt, Nadační fond DELFÍN-šance dětem, který založila 2. 5. 2016 a tento týden po všech administrativních útrapách konečně začíná účinně pomáhat konkrétním, potřebným dětem.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také