O ženách, které dělají to, co milují
Dvanáct štěňat přivedlo zdravotní sestřičku Blanku k šití. Všechno nejen pro psí parádu
vložila 9.12.2017
19.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,100 22,400
Chci
vyměnit
EUR

Dvanáct štěňat přivedlo zdravotní sestřičku Blanku k šití. Všechno nejen pro psí parádu

Šít oblečení a různé doplňky pro lidi je celkem běžné, ale založit si své podnikání na psí parádě je pro mnohé zvláštní. Ale když máte velké srdce a kreativního ducha, je jedno, že jste zdravotní sestřička a neumíte šít. Když si to situace žádá, jdete do toho a začnou vznikat krásné věci. A zvířata je milují.

“Když se naší psí slečně, ridgebačce Abby, narodilo 12 štěňátek, potřebovali jsme je rozeznat. Protože 12 štěňátek je opravdu hodně a sehnat tolik štěněčích obojků bylo těžké, vznikl nápad ušít obojky vlastní. No a aby nebyly obojky tak nudné, přidala jsem na ně motýlky a štěňátka pak byla ještě krásnější,“ vysvětluje Blanka, jak to všechno začalo. Že neuměla šít téhle šikovné milovnici zvířat nevadilo. Když něco neumíte, tak se to prostě naučíte. Řeknete si o pomoc. ”Pořídila jsem si starý stroj od švadleny a volala tetě, aby mi přišla ukázat, jak navléknout nitě. Pak už to byl hokus pokus a celkem mi to šlo. A hlavně mě to bavilo. To, že mi pod rukama něco vzniká, mě motivovalo asi i k tomu, abych přidala k obojku motýlek.”

Šij toho víc a prodávej!

Co rozjelo vznik Collars.cz? Měl tenhle nápad podnikatelskou budoucnost? “Nápad se líbil a obojky s motýlky měly kladný ohlas u kamarádek a rodiny, a tak jsme to prostě zkusili nabídnout i ostatním páníčkům, kteří chtějí svého pejska vyfešákovat. Velikou podporou mi byl přítel Jirka, který mi udělal první e-shop a společně jsme také vymysleli název Collars.cz. Pak samozřejmě nějakou dobu trvalo, než začaly chodit první objednávky, ale podařilo se.”

Z koníčku se stává víc a vedle zaměstnání začínáte ještě podnikat. Někdo zvládne obojí, někdo řekne v práci sbohem. Pro někoho je to druh odreagování. Záleží na vás, pro co se rozhodnete. Tímhle rozhodováním si prošla i Blanka. Pověsit práci ve zdravotnictví na hřebíček a jen šít? 

"Samozřejmě vždy, když mě v práci něco naštve, tak si říkám, že budu raději doma šít a šít, ale pak si uvědomím, že kdybych byla doma a jen šila, tak bych se dostala do stavu, kdy by mě šití nenaplňovalo, kdy bych neměla ten hnací motor, nápady a chtíč dělat nové a nové designy, vylepšováky… Jako sestřička jsem mezi lidmi a doma se těším, že mám klid a hučící stroj, u kterého se odreaguju. Ale kdo ví, třeba to tak někdy dopadne.”

A co na to pejskové? Nezbývá z krásného obojku jen kupa nití?          

“Kupodivu mám kladné zkušenosti. Naše Abby to neřeší, nevadí jí to. Ale pejskové kamarádek nebo v naší rodině se třeba parkrát po nasazení podrbali, ale během hodiny už nevěděli, že motýlka na krku mají.

Samozřejmě chápu a vím, že jsou pejskové, kteří na sobě nic nesnesou, ale to už je na každém páníčkovi, jak nenápadně pejskovi obojek nasadí. Motýlek se dá posunovat po celém obvodu obojku, takže je možné dát motýlka na krk (týl) tak, aby si na něj nedosáhl, nebo spíše nezpozoroval, že vůbec nějakého motýlka na obojku má. U citlivého pejska je dobré, když mu nejdříve nasadíte nový obojek bez motýlka tak, aby si nejdříve zvyknul na obojek samotný, udělal si na něm své pižmo, a pak třeba za dva dny můžete navléknout motýlka a dát mu ho na týl tak, aby nevěděl, že ho tam má.” A jestli přežije i divoký psí život? Můžete jej hodit do pračky a vyprat. A další výhodou je fakt, že motýlek je na gumičky a tak ho ani ve vodě či křoví pejsek neztratí.

V zahraničí jsou zdobením svých psů nadšeni, ale co my Češi, nejsme v tomto ohledu moc praktičtí a konzervativní?

Ano to jsme! Tento rozdíl je opravdu velice znát na výstavních či prodejních akcích, kterých se účastníme. Cizinec přijde a ohromeně kouká, nadšený pospíchá ke stánku a nemůže si vybrat který, nejraději by přece všechny. Češi se dají rozdělit do tří kategorií  “To je strašný”, “To je úžasný” a “Lásko, tohle ne!” Třetí kategorie je velice vtipná. Slečny, paní, dámy jsou nadšené a nutně obojek s motýlkem pro pejska potřebují a odpovědí partnerů je právě tato třetí kategorie. 

Foto archiv firmy Collars.cz

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také