Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Denisa šije jako o život. Hitem je kabelka s „vykulenkou“
vložila 7.3.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Denisa šije jako o život. Hitem je kabelka s „vykulenkou“

Ručně šité kabelky jsou Denisy srdeční záležitostí už více než deset let. Dodnes si pamatuje ten euforický pocit, když prodala první, a při vyprávění o ní se jí hned rozsvítí oči. Pro kabelky má skutečnou vášeň. I proto se před necelým rokem rozhodla odejít z práce, všechno riskla a šije jako o život.

Denisa, majitelka značky Eatme

„Já prostě neumím dělat věci napůl,“ začíná Denisa své vyprávění a pokračuje: „Když jsem chodila do práce, moc mě to bavilo a dávala jsem jí 100 %. Pak jsem přišla domů a pustila se, opět na 100 %, do své druhé práce – šití. Takhle jsem to dělala skoro 10 let, což bylo nesmírně vyčerpávající. No a vloni v květnu jsem se definitivně odhodlala vsadit všechno na jednu kartu.“

Veškerou svou energii teď věnuje šití kabelek dle vlastních návrhů v dílně, kterou má přímo u sebe doma. I to ovšem přináší jistá úskalí – člověk musí mít vynikající sebedisciplínu. „Považuji za velký přínos, že jsem mnoho let pracovala v korporaci. Naučila jsem se mít v životě systém a řád, který je v práci velmi důležitý. Prostě každé ráno vstanu a jdu pracovat, šít nebo navrhovat, i když bych vlastně nemusela. Dopoledne většinou věnuju tvorbě, jde mi to lépe. Odpoledne a večer pak vyřizuji maily nebo se věnuji sociálním sítím, bez kterých to dnes nejde,“ vysvětluje mladá podnikatelka.

Kabelky z dílny Denisy Kajdové

Denisa má v sortimentu modely, které jinde nenajdete. „Nejoblíbenější jsou asi kabelky s vykulenkou, což je kočka s očima, které vypadají jako živé. Populární jsou i kabelky s plameňáky,“ popisuje Denisa největší hity. Kabelky šije nejvíce v malosériových kolekcích a nabízí i kabelky šité na míru nebo menší taštičky do kabelky s iniciálou, které si nejen zákaznice hojně objednávají jako dárek.

Taštička s iniciálou

Na svém podnikání Denisa oceňuje především pocit svobody a to, že dělá svá rozhodnutí čistě podle sebe a hlavně pro sebe. „Samozřejmě, že člověk má na začátku trochu strach. Jak zvládnu platit hypotéku? Ale v určitém bodě to prostě musíte hodit za hlavu,“ vysvětluje Kajdová. „Začít při práci je fajn a určitě to doporučuji – najdete si klientelu, všechno si vyzkoušíte… Ale v určitém bodě je potřeba pohnout se dál a přesně to jsem cítila i já.“

Se svým byznysem má Denisa spoustu plánů, především chce zkoušet nové metody a materiály. „Nechci to ještě úplně prozrazovat, ale ráda bych začala při tvorbě kabelek uplatňovat i poněkud netypické materiály a potřebuju čas na zkoumání. Žádnou velkou expanzi ale do budoucna neplánuju, trvám totiž na tom, aby každá kabelka prošla mýma rukama, což mě bude vždycky trochu limitovat.“ Největší radost jí dělá, když se se svými zákaznicemi může potkat osobně. Když se jí pak začnou zákaznice vracet, jsou spokojené a doporučují ji dál, je v sedmém nebi. „Stojí to za to,“ říká na závěr s úsměvem.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také